Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská ZŠ Dělnická připravila pro zahraniční žáky bohatý program

  • Karviná,

Základní škola Dělnická hostila v rámci programu Erasmus+ žáky a pedagogy ze čtyř partnerských zahraničních měst. Jejich úkolem bylo plnit zadání v rámci mezinárodního programu Green life a porovnávat životní prostředí různých zemí.

Žáci a pedagogové ze Španělska, Kypru, Portugalska a Litvy přijeli v rámci programu Erasmus + do Karviné, aby společně se žáky a pedagogy Základní školy Dělnická plnily aktivity v rámci mezinárodního projektu Green life nebo-li Zelený život.

Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická: "Tento týden je bohatý, jak organizačně, tak pracovně, dnes máme workshop na téma voda. V rámci projektu jsme včera měli slavnostní zahájení v domě kultury, odpoledne jsme měli přijetí na zámku, prohlédli jsme si zámek a uděláme prohlídku šikmého kostela a navštívíme i golf."

Škola pro své hosty naplánovala i celodenní výlet do Rožnova s prohlídkou vodního mlýna. Podle ředitele školy Petra Jurase mají taková setkání význam ve dvou rovinách.

Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická: "Za prvé prohlubování anglického jazyka, ta běžná komunikace a druhé hlavní téma je životní prostředí. Porovnáváme životní prostředí v ČR a v partnerských školách."

Vassiliki Koukounidou, pedagožka z Kypru: "Jsme rádi, že jsme se tady mohli potkat se všemi našimi partnerskými zahraničními školami. Žáci výborně spolupracují, všechno bylo výborně připraveno."

anketa: žákyně ZŠ Dělnická: "Mi to přineslo hodně angličtiny do života, dozvěděla jsem se, že některé země nemají moc ekologického cítění, že se vyhazují odpadky na zem a tak." "Našla jsem si nové kamarády a taky jsem se dozvěděla jak oni studují a učí se."

anketa: žákyně z Kypru: "Jsme z Kypru a jsme nadšené, že můžeme být součástí tohoto skvělého programu." "Potkala jsem spoustu mladých lidí z různých zemí a jsme nadšeni, že jsme mohli strávit večer v rodinách, lidi jsou opravdu úžasní."

Program funguje i obráceně, příště budou hostit zahraniční školy žáky a pedagogy ze Základní školy Dělnická.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy