Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I v Karviné se mohou lidé oddlužit díky Milostivému létu

  • Karviná,

Dlužníci mají šanci vyřešit své dluhy díky „milostivému létu“. Jedná se o jednorázovou a časově omezenou nabídku.

I v Karviné mají lidé mimořádnou šanci zbavit se mnohdy vysokých a letitých dluhů, prostřednictvím Milostivého léta.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Milostivé léto je speciální nástroj, který slouží k tomu, že se lidé, kteří dluží a mají tu pohledávku už u exekutora a dluží státu nebo městu nebo firmám, které stát vlastní, tak se mohou oddlužit."

Jde o časově ohraničenou nabídku, která končí 28 ledna. Stačí, když dlužník zaplatí původní dlužnou částku a 900korunový poplatek exekutorovi, ostatní, mnohdy několikatisícové úroky se pak vynulují.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: "My jsme připraveni jako město lidem poradit, pokud nám dluží. Nevztahuje se na to úplně všechny dluhy, pouze na vybrané, proto je potřeba zjistit, na čem ten dlužník městu dluží. Nevztahuje se to na dluhy, co se týká odpadů, ale pokud nám dluží fyzická osoba na nájmu, tak je možné se domluvit s exekutorem, že zaplatí ten dluh, který u města má, plus odměnu a nemusí platit několikanásobné úroky a sankce, které na té exekuci jsou."

Poradit se mohou lidé v Karviné na několika místech zdarma a to: v Sociálních službách města, v Občanské poradně, v organizaci Člověk v tísni nebo na magistrátu odboru ekonomickém.Nahlásit chybu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail