Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné plní se další bod Bezpečné Karviné. Strážníci mají mobilní služebnu

  • Karviná,

Strážníci karvinské městské policie budou ještě lépe dohlížet na pořádek ve městě. K tomu jim slouží nová mobilní služebna. Jde o plnohodnotné pracoviště strážníků v terénu, které bude městská policie umísťovat na riziková místa.

Tohle je nové mobilní pracoviště městských strážníků. Jeho výhodou je, že může být operativně přemísťováno podle potřeby. Mobilní služebna byla pořízena z pokladny města a dotací Ministerstva vnitra.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme to měli v programu Bezpečné Karviná, v tom desateru, je to jeden z bodů, kdy můžeme zase trochu více prevence do bezpečnosti města dát."

Městská policie má vytipované lokality, kde bude služebna nejčastěji stát.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Ta mobilní služebna se bude stavět do míst se zvýšeným výskytem trestné činnosti, se zvýšeným výskytem narušení veřejného pořádku a také při různých veřejných akcích typu Dny Karviné, fotbalových utkání atd."

Služebna je vybavena kamerovým systémem, záznamovým zařízením, noktovizorem, čili kamerou s nočním vidění a nechybí ani zařízení pro přepínání mezi zdroji dodávky elektrického proudu.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Není to jen pro monitorování veřejného prostranství, takže pokud bude mít občan potřebu, uvidí tam strážníky, není problém, aby se ozval a oni mu poskytnou nezbytnou součinnost."

Mobilní služebna dokáže pracovat také jako autonomní dohledové zařízení. Pomocí zabezpečeného připojení lze dohlížet a ovládat kamery přímo z operačního pracoviště městské policie. Služebnu lze tedy umístit v požadované lokalitě i bez fyzické přítomnosti strážníků.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail