Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná je pyšná na úspěšné sportovce, ocenila workoutisty, mažoretky, hasiče i horolezkyni

  • Karviná,

V letošním náročném roce se podařilo několika sportovcům dosáhnout mimořádných světových výkonů. K jejich úspěchům jim pogratuloval náměstek primátora Karviné a poděkoval jim za reprezentaci města.

Tohle jsou letošní úspěšní světoví sportovci. Mimořádných úspěchů dosáhli ve workoutu, horolezectví, požárním a mažoretkovém sportu. O jejich cestě na vrchol si s nimi popovídal náměstek primátora.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Jsem velmi rád, že mé pozvání přijali sportovci, kteří v každodenním životě nejsou až tak vidět, ale ty úspěchy jsou opravdu velké. Například workoutisti z mistrovství světa, požární sport mistři světa a co se mi líbí, tak volné lezení, které propaguje Adam Ondra, máme krásnou nástupkyni, která je taky mistryní světa. Dávají tím příklad, že hýbat se a zdravotní životní styl je fajn a když jsou ocenění na celosvětové úrovni, tak je to radost i pro to město."

Mistrovství světa v mažoretkovém sportu se konalo v Praze, přesunuto bylo z jarní sezony. Děvčatům z karvinského MiKaDa se podařilo postoupit s více choreografiemi.

Kateřina Doležalová, trenérka, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Jsme dostali 1.místo za sedmici seniorek, která byla na téma Kytice od Erbena, to bylo takové národní a bylo to moc hezké, že jim hrála hymna a jsou mistryněmi světa, pak máme titul 2x 1. vicemistryně a 3x titul 2. vicemistryně světa."

Dařilo se i v sólových vystoupeních. Osobní úspěch patří Lauře Kasperlíkové.

Kateřina Doležalová, trenérka, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Byla na MČR první a je tedy mistryní světa v kategorii Baton senior sólo. Za pět let naší existence mažoretek MiKaDo Karviná držíme tu špičku, máme několik titulů, ale ten sólový je první od Laury."
Laura Kasperlíková, úspěšná mažoretka: "Po té dlouhé době, co byl ten covid to bylo neskutečné, trénovaly jsme na to dlouho, konkurence byla obrovská.Já jsem obrovská trémistka, určitě jsem to nehodila za hlavu, bylo tam trémy hodně."

Žádný úspěch ale nepřichází jen tak.

Kateřina Doležalová, trenérka, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Není to zadarmo, stojí to hodně sil, hodně času, odříkání, rodiče musí spolupracovat, trenéři, v té covidové době to měli hrozně těžké, měli jsme online tréninky, udržet si ty děti a tu jejich motivaci, ale zvládly jsme to a jsme rády, že jsme se toho dočkaly."

Světový úspěch patří i workoutistům ze Střední školy techniky a služeb, kteří přivezli cenné medaile z Mistrovství světa v silovém trojboji Raw 2021. Mikuláš Sikora se stal dokonce mistrem světa v kategorii dorostenci do 85 kilogramů. Mikuláš nazvedal 215 kilo na dřep, 147,5 kilo na bench press a 270 kilogramů na mrtvý tah.

Mikuláš Sikora, mistr světa v silovém trojboji Raw 2021: "Získal jsem tam čtyři medaile, z jednotlivých disciplín jsem byl pokaždé druhý a celkově jsem byl první. Měl jsem radost, ale nějak jsem o tom moc nepřemýšlel, řekl jsem si, je to velký úspěch, ale jedeme dál, na další soutěže."

Barbora Švaňová ze stejného oddílu skončila na MS v silovém trojboji na bronzové příčce, z úspěchu měla Barbora obrovskou radost.

Barbora Švaňová, úspěšná workoutistka: "Nečekala jsem to, protože netrojbojařím moc dlouho, bylo to překvapení a byla jsem ráda."

Markéta Janošová se může pochlubit nejlepším výsledkem své dosavadní horolezecké kariéry, letos se zúčastnila Mistrovství světa v Moskvě a Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost, které se konalo v ruském Permu. Přivezla si první místo a stala se mistryní Evropy v kategorii mládeže.

Markéta Janošová, úspěšná horolezkyně: “Myslím, že jsem začala hned v šesti letech závodit a pak se to postupně zlepšovala výkonnost a nejvíc si cením teď toho ME, kde jsem skončila první."

K úspěchu pogratuloval náměstek primátora Jakubovi Michalskému, který na MS v Chorvatsku vybojoval v týmu zlato v požárním útoku a celkově pak skončili na druhém místě A také Karolíně Vyvialové, která zvítězila s českou reprezentací na Mistrovství světa v požárním sportu v kazašské Karagandě. Tam také dosáhla nejlepšího výsledku v disciplíně 100 metrů překážek.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail