Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná je pyšná na úspěšné sportovce, mnozí jsou dokonce mistři světa

  • Karviná,

V letošním náročném roce se podařilo několika karvinským sportovcům dosáhnout mimořádných světových výkonů a mnozí jsou dokonce mistři světa. Z tak významného titulu se radují třeba workoutisté nebo mažoretky.

Tohle jsou letošní úspěšní světoví sportovci. Mimořádných úspěchů dosáhli ve workoutu, horolezectví, požárním a mažoretkovém sportu. O jejich cestě na vrchol si s nimi popovídal náměstek primátora.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Jsem velmi rád, že mé pozvání přijali sportovci, kteří v každodenním životě nejsou až tak vidět, ale ty úspěchy jsou opravdu velké."

Mistrovství světa v mažoretkovém sportu se konalo v Praze, přesunuto bylo z jarní sezony. Děvčatům z karvinského MiKaDa se podařilo postoupit s více choreografiemi.

Kateřina Doležalová, trenérka, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Jsme dostali 1.místo za sedmici seniorek, která byla na téma Kytice od Erbena, to bylo takové národní a bylo to moc hezké, že jim hrála hymna a jsou mistryněmi světa, pak máme titul 2x 1. vicemistryně a 3x titul 2. vicemistryně světa."

Dařilo se i v sólových vystoupeních. Osobní úspěch patří Lauře Kasperlíkové.

Laura Kasperlíková, úspěšná mažoretka: "Po té dlouhé době, co byl ten covid to bylo neskutečné, trénovaly jsme na to dlouho, konkurence byla obrovská. Já jsem obrovská trémistka, určitě jsem to nehodila za hlavu, bylo tam trémy hodně."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy