Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři porazili soupeře z Kypru, postupují do osmifinále EHF European Cupu

  • Karviná,

Karvinským házenkářům se podařilo porazit dalšího zahraničního soupeře v rámci pohárů EHF. Tentokrát zvítězili nad týmem z Kypru a postupují do osmifinále.

V Karviné se na domácí palubovce se uskutečnil před zraky diváků další bravurní kousek. Karvinští házenkáři potvrdili náskok z prvního utkání na Kypru a hladce postoupili mezi šestnáct nejlepších v EHF.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Rozhodující zápas byl na Famagustě, kde jsme vyhráli rozdílem pěti gólů a to nám dalo takový bodový polštář do té domácí odvety. V odvetě jsme vstoupili trochu nervózně do toho zápasu, nešla nám na začátku střelba."

Hráči z Kypru věděli, že v Karviné musí vyhrát minimálně o šest branek a ze začátku zápasu do hry vstoupili velmi agresivně.

Jan Sobol, hráč HCB Karviná: "Jsou to takoví Jižani agresivní, jeli jeden na jednoho, hrají dobře s pivotem, ale klobouk dolů, na to, že Kypr je takový neznámý, není tam pořádná liga, tak bych řekl, že je to dobrý evropský manšaft a dobře nás prověřili.”

Dvacet sekund před koncem zvýšil David Růža náskok na jedenáct branek a hráči i fanoušci měli důvod oslavit letošní poslední vítězství na domácí palubovce.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Jsem spokojený, jsme mezi šestnácti nejlepšími a budeme čekat na nějaký los, který bude blízko a bude levný."

Osmifinále se bude hrát o víkendech 12. – 13.2. a 19. – 20.2.příštího roku.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail