Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři porazili Famagustu z Kypru 33:22, postupují do osmifinále EHF

  • Karviná,

Karvinským házenkářům se podařilo porazit dalšího zahraničního soupeře v rámci pohárů EHF. Tentokrát zvítězili nad týmem z Kypru a postupují do osmifinále.

V Karviné se na domácí palubovce se uskutečnil před zraky diváků další bravurní kousek. Karvinští házenkáři potvrdili náskok z prvního utkání na Kypru a hladce postoupili mezi šestnáct nejlepších v EHF.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Rozhodující zápas byl na Famagustě, kde jsme vyhráli rozdílem pěti gólů a to nám dalo takový bodový polštář do té domácí odvety. V odvetě jsme vstoupili trochu nervózně do toho zápasu, nešla nám na začátku střelba."

Hráči z Kypru věděli, že v Karviné musí vyhrát minimálně o šest branek a ze začátku zápasu do hry vstoupili velmi agresivně.

Jan Sobol, hráč HCB Karviná: "Jsou to takoví Jižani agresivní, jeli jeden na jednoho, hrají dobře s pivotem, ale klobouk dolů, na to, že Kypr je takový neznámý, není tam pořádná liga, tak bych řekl, že je to dobrý evropský manšaft a dobře nás prověřili.” 

V sedmnácté minutě prvního poločasu dokonce vedli o dvě branky, to byl signál pro lavičku domácích k tomu, aby si vzala oddechový čas. Pokyny trenéra si karvinští vzali k srdci a vývoj hry se začal měnit.

Vojtěch Patzel, hráč HCB Karviná: "Pod tíhou toho, abychom neztratili ten náskok, jsme byli trochu nervózní, ale do konce poločasu jsme byli plus čtyři branky začali jsme hrát to, co jsme chtěli a druhý poločas jsme odehráli hodně dobře a ten výsledek o deset branek o tom svědčí.” 
Jan Sobol, hráč HCB Karviná: "Já bych řekl, že to byl velmi dobrý soupeř, i když výsledkově nevypadá to ani jeden zápas, ale tam to bylo těžký, díky brankáři jsme uhráli pro nás, kdy jsme se utrhli posledních sedm minut, Tady jsme čekali, že to bude těžký zápas, oni ty odvety venku vyhrávali, čekali jsme těžký zápas, oni hráli na začátku dobře, agresivně, ale pak se projevila ta kvalita a fyzická kondice a v momentě, kdy jsme byli poločas plus čtyři, plus pět, to už jsme byli plus deset, tak už se zlomili a už to bylo ten zápas v naší režii."

Dvacet sekund před koncem zvýšil David Růža náskok na jedenáct branek a hráči i fanoušci měli důvod oslavit letošní poslední vítězství na domácí palubovce.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Jsem spokojený, jsme mezi šestnácti nejlepšími a budeme čekat na nějaký los, který bude blízko a bude levný."

Osmifinále se bude hrát o víkendech 12. – 13.2. a 19. – 20.2.příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail