Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné schválili rozpočet na příští rok. Bude opět vyrovnaný

  • Karviná,

Karviná bude v příštím roce hospodařit s částkou téměř 1,2 miliardy korun, rozpočet schválili zastupitelé.

Statutární město Karviná počítá i v příštím roce s vyrovnaným rozpočtem. Očekávané
nižší příjmy kvůli přetrvávající pandemické situaci dokryje z vlastních rezerv, shodli se na tom zastupitelé na prosincovém zasedání.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Očekáváme snížené daňové příjmy a nechtěli jsme jít do úvěrového zatížení, takže jsme se snažili, aby ten rozpočet byl vyrovnaný."

Město bude v roce 2022 hospodařit v celkovém objemu rozpočtových zdrojů ve výši 1 191 035 900 Kč. Z hlediska běžného provozu jsou zachovány veškeré služby pro občany města a nebudou rušeny ani připravované investice.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Je to živý rozpočet, budeme se bavit o ukončeném roku, o přebytku hospodaření, Jsem optimista a věřím tomu, že budou ještě přebytky v rámci rozpočtu a doplníme rezervy, jaké máme na spolufinancování různých projektů a věřím tomu, že rok 2022 bude opět dobrý."

V příštím roce bude například pokračovat úprava Karvinského moře i krytého bazénu, vyčleněny jsou peníze na provoz knihovny, domu kultury, sociálních služeb i na veřejnou dopravu, kdy výše jízdného zůstane zachována. Dalším bodům programu zastupitelů se budeme věnovat v příštím expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySesterská Agentura Doma, s.r.o. Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

M I R P A L, spol. s r.o. Karviná
Karviná
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

ASTERIX - středisko volného času Havířov, příspěvková organizace - pracoviště Havířov
Havířov
od 31 290 do 36 130 Kč/měsíc

Detail