Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci zachraňovali lidský život

  • Karviná,

Karvinští strážníci byli opět ve správný čas na správném místě. Tentokrát přispěli k záchraně života muže, který upadl do bezvědomí přímo na rušné vozovce.

Na záběrech z městské kamery vidíte staršího muže, který přechází silnici poblíž čerpací stanice směrem k Lidlu. Při posledním kroku na chodník se ale bezvládně zhroutí k zemi přímo na vozovku. Přispěchají k němu dvě ženy a na pomoc přichází i lidé z projíždějího auta a od čerpací stanice běží i jeden z městských strážníků Marek Bárta.

Marek Bárta, strážník MP Karviná: "Provedl jsem kontrolu dýchacích cest, záklon hlavy, muž nedýchal. Zdálo se mi, že chroptí, provedl jsem masáž srdce s tím, že asi po minutě pán naskočil. Po celou dobu jsem na muže mluvil, vyrozuměl záchranou službu, která přijela na místo."

Popsal situaci Marek Bárta, strážník, který za 25 let práce u městské policie zachraňoval lidský život několikrát.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Štěstí v neštěstí bylo v tom, že strážníci byli opravdu poblíž. Chtěl bych ocenit vysokou profesionalitu strážníků, nasazení, že neváhali a tu pomoc poskytli. Nebyli to jen strážníci, byli to i občané, kteří byli poblíž a také neváhali a tomu člověku pomohli."

Strážníci jsou vybaveni k poskytování první pomoci, k dispozici mají i defibrilátor. Strážníci jsou také pravidelně proškolováni v poskytování první pomoci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy