Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná informuje o dění ve městě prostřednictvím několika informačních kanálů

  • Karviná,

Informace o dění v Karviné a aktuální zprávy najdou obyvatelé města i jeho návštěvníci nejen na úřední desce nebo na oficiálním webu města. Karviná má hned několik informačních kanálů, které se životem ve městě zabývají. Tady je jejich přehled.

Informace o dění v Karviné a aktuální zprávy najdou obyvatelé města i jeho návštěvníci nejen na úřední desce. Karviná má hned několik informačních kanálů, které se životem ve městě zabývají. Mezi hlavní patří www.karvina.cz. Tady se občané města a také turisté dozví všechny nejdůležitější hlavní aktuality a informace jak o magistrátu, tak o dění ve městě. 

Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: “Nově jsme také připravili webovou stránku www.karvinainfo.cz, která se má věnovat turistice, kultuře a také stravování. To stravování aktuálně připravujeme, ale už tam jsou zajímavé kulturní tipy, kalendář akcí, zajímavá místa, která mohou nejen Karviňáci, ale i turisté navštívit. Je tam také informace o dopravě, jak se do města dostat, jak a kudy na kole po cyklostezkách a podobně.” 

Pro obyvatele města Karviná, ale i pro turisty je k dispozici také mobilní aplikace Karviná Info a to jak pro Android, tak pro Apple. 

Jan Stuchlík, správce ICT Magistrátu města Karviné: “Aplikace je propojena s databázemi našich webů, takže se veškeré informace aktualizují v reálném čase. Nechybí zde informace o městě, úřední deska, ale i turistická místa a kalendář akcí města. Aplikace obsahuje i push upozornění z městského rozhlasu Karviná. Aplikace pořád vyvíjíme, také zde stále přibývá nový obsah."

Existuje také stránka zavady.karvina.cz https://hlaseni.tmapy.cz/#598917 pro hlášení a upozornění občanů na závady ve městě a také stránka www.bezpecnakarvina.cz s formulářem pro hlášení nežádoucích jevů, přestupků nebo páchání trestných činů.

Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: Týká se to například problémů se sousedy nebo konání nějaké nekalé činnosti."

Informace doplněné i videi a fotografiemi najdou také lidé na sociálních sítích. Oblíbená je facebooková stránka Karviná- oficiální stránka města https://cs-cz.facebook.com/karvina.oficialni.stranka.mesta/

Martina  Orgoníková,  pracovnice vztahů k veřejnosti oddělení Kanceláře primátora: Je to velmi rychlé médium a uvolněnější než klasická úřední deska. Informuje o všech důležitých událostech města, přináší informace všech odborů magistrátu. Přibližuje život organizací ve městě, ať to jsou sportovní kluby nebo kulturní spolky, představuje osobnosti nebo úplně neznámé lidi, kteří jsou právě něčím zajímaví a jsou inspirací pro druhé, nechybí pozvánky na akce, dopravní upozornění, oblíbené bývají soutěže. Své místo na oficiální stránce má i pravidelná rubrika zdarma, kde prezentujeme místní podnikatele a živnostníky. Velkou roli určitě hraje fotografická část, město se neustále mění a proto nechybí aktuální fotografie. Díky facebooku města máme spoustu podnětů jak ve zprávách tak v komentářích od lidí.” 

Konkrétní informace pravidelně aktualizuje i zámek Fryštát na svých stránkách www.zamek-frystat.cz nebo Business gate www.businessgate.cz. Nově má svou vlastní webovou stránku i sportoviště u obchodní akademie www.sportovistekarvina.cz, s rezervačním formulářem a všemi potřebnými informacemi k užívání.

Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: “Těch stránek je mnohem více, nově také www.mojekarvina.cz, kde najdete ty nejzajímavější projekty, které město připravuje, můžete tam také dát své návrhy a hlavně, dozvíte se informace o největších projektech.” 

O projektech města se dozvíte i na stránce www.karvinavsemideseti.cz, podrobnosti tam má například Karvinské moře nebo se dozvíte více o Srdcařích města.

Během roku 2021 město využívalo i stránku www.prockarvina.cz, která byla určena pro lidi žijící mimo Karvinou, kde se město prezentovalo. 

V přípravě jsou také nové stránky určené pro městskou polikliniku v Karviné-Mizerově, kterou město převzalo od Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy