Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slováci žijící Karviné se sešli na vánoční akci s motem: “Dejme si pod stromeček úsměv”

  • Karviná,

Členové Obce Slováků se pár dní před Štědrým dnem sešli v sále Střediska volného času Juventus, aby si připomněli národní zvyky a tradice společně se souborem Flajšovan z Oravské Lesné.

Členové Obce Slováků se po roční pauze sešli na své tradiční akci Slovenské tradice Vánoc.

Vilma Krňávková, předsedkyně Obce Slováků v Karviné: "Žijeme v takové zvláštní době, ne naší vinou, že letošní moto Obce Slováků je “Dejme si pod stromeček úsměv. Vloni jsme se nemohli nemohli vůbec setkat a mám pocit, že ten úsměv už lidem se vytrácí z tváří."

Každoročně setkání doprovází vystoupení různých souborů ze Slovenska, letos pozvání přijal folklorní soubor Flajšovan, která vánoční pozdrav přivezl z Oravské Lesné.

Viktor Chudoba, zakladatel a vedoucí souboru Flajšovan: "Příští rok oslavíme 30. výročí a má pod sebou další tři soubory, mládežnický Flajšovanček a dětský folklorní soubor Velká a Malá Magurka. Dnes jsme přišli s programem, který se jmenuje Zdaleka k vám přicházíme nebo Od srdce k srdci. Chceme tímto způsobem odevzdat tyto nádherné zvyky a tradice, vánoční písně a koledy a trochu potěšit srdce v této těžké době jak na naší tak na vaší straně. Chtěl bych vzkázat vašim lidem, aby byli zdraví, šťastní, aby ten nejhlubší lidský cit Láska zůstal ve vašich srdcích nejen po dobu Vánoc, ale po celý příští rok. V této nelehké době stačí velmi málo.. úsměv, pohlazení, stisk ruky neb polibek. Není to moc, ale pro někoho je to moc."
Vilma Krňávková, předsedkyně Obce Slováků v Karviné: "Bych chtěla všem Slovákům popřát hlavně zdraví, protože to je to nejdůležitější, štěstí, klid, pohodu, ať se nenechají někým omezovat nebo měnit rozhodnutí podle situace, protože každý by si to rozhodnutí měl udělat sám. Aby se mohl dostat do společnosti a dveře mu byli otevřené. A vám televizi Polar bych chtěla poděkovat za přenesení tohoto vánočního pozdravu do domovů a těm, kteří na tohle střetnutí z jakýchkoliv důvodů nemohli přijít."
Nahlásit chybu