Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadace OKD rozdělovala ceny, několik jich získali lidé a organizace z Karviné

  • Karviná,

Nadace OKD i letos předala ceny za nejlepší neziskové projekty roku v kategoriích Projekt roku, Inovativní projekt a Srdcař roku 2021.Ocenění převzali jednotlivci i organizace z Karviné.

Nadace OKD již potřinácté předala ceny neziskovým organizacím, spolkům i jednotlivcům a poděkovala tak lidem, kteří v nich pracují.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Letos jsme se nemohli vůbec rozhodnout, protože jsme oceňovali mnohem víc neziskových organizací a osobností, takže tam bylo 11 vítězů a za to jsme moc rádi."

Za projekt Otevřené brány získala ocenění i karvinská Galaxie centrum pomoci. Tento projekt zahrnuje návštěvy zahrady, kde probíhá setkání dětí, seniorů a zdravotně hendikepovaných, kteří si užívají den plný hudby, zábavy nebo, workshopů.

Marcel Dvořák, ředitel Galaxie centrum pomoci: “ Už to byl letos třetí ročník, návštěvnost stoupá a máme i pozitivní reakce od rodičů ze škol okolních."

Jedním z oceněných srdcařů byl i Roman Koch, zaměstnancem společnosti OKD, který od roku 1980 působí jako člen výboru horolezeckého oddílu TJ Baník Karviná. Oceněn byl poprvé.

Roman Koch, Srdcař roku: “Jako každého člověka každé to ocenění potěší a jelikož jsem Srdcař, tak mě to zahřálo u srdíčka. Požádal jsem o grant na vybavení instruktorů jistícími pomůckami."
Nadace OKD 4. prosince spustila příjem žádostí v programu Pro region a také minigrantový program Srdcovka na rok 2022.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy