Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slováci žijící Karviné se sešli na vánoční akci plné slovenských tradic

  • Karviná,

Karvinští členové Obce Slováků se pár dní před Štědrým dnem sešli v sále Střediska volného času Juventus, aby si připomněli národní zvyky a tradice společně se souborem Flajšovan z Oravské Lesné.

Členové Obce Slováků se po roční pauze sešli na své tradiční akci Slovenské tradice Vánoc.

Vilma Krňávková, předsedkyně Obce Slováků v Karviné: "Žijeme v takové zvláštní době, ne naší vinou, že letošní moto Obce Slováků je “Dejme si pod stromeček úsměv. Vloni jsme se nemohli nemohli vůbec setkat a mám pocit, že ten úsměv už lidem se vytrácí z tváří."

Každoročně setkání doprovází vystoupení různých souborů ze Slovenska, letos pozvání přijal folklorní soubor Flajšovan, která vánoční pozdrav přivezl z Oravské Lesné.

Viktor Chudoba, zakladatel a vedoucí souboru Flajšovan: "Dnes jsme přišli s programem, který se jmenuje Zdaleka k vám přicházíme nebo Od srdce k srdci. Chceme tímto způsobem odevzdat tyto nádherné zvyky a tradice, vánoční písně a koledy a trochu potěšit srdce v této těžké době jak na naší tak na vaší straně."

Vilma Krňávková, předsedkyně Obce Slováků v Karviné: "A vám televizi Polar bych chtěla poděkovat za přenesení tohoto vánočního pozdravu do domovů a těm, kteří na tohle střetnutí z jakýchkoliv důvodů nemohli přijít."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBĚLA - služby s.r.o. Horní-Suchá
Horní Suchá
od 5 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Sesterská Agentura Doma, s.r.o. Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASTERIX - středisko volného času Havířov, příspěvková organizace - pracoviště Havířov
Havířov
od 31 290 do 36 130 Kč/měsíc

Detail