Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští basketbalisté jsou stále v čele 2. ligy, hráli prozatím bez jediné porážky

  • Karviná,

Basketbalistům Tělovýchovné jednoty Sokol Karviná se daří porážet všechny své soupeře a jsou tak stále v čele 2. ligy. O víkendu porazili dva týmy z Brna. Jejich cílem je uspět v play off a dostat se do 1. ligy.

V tělocvičně Základní školy družby se o víkendu odehrály dva domácí zápasy proti SK Žabovřesky a týmu z Brna Podolí. Obě utkání karvinští s přehledem vyhráli a udržují si vedení 2. ligy bez porážky. Vy sledujete nedělní zápas s Podolím.

Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná, trenér: "Je to tým, který byl před tímto dvojkolem na druhém až třetím místě, takže očekávali jsme těžké utkání, ale zahráli jsme výborně, podali jsme vynikající výkon, vyhráli jsme přes 50 bodů, je to pro nás velký úspěch a pokračujeme prozatím v cestě bez porážky, po 12 utkáních jsme bez porážky na 1.místě.” 

Určité obavy z domácího zápasu byly, protože na půdě Brna vyhrál karvinský tým jen o osm bodů. Doma se dařilo o poznání lépe, utkání skončilo vysokým náskokem 106:49. Jednalo se o rekordní vítězství karvinského týmu ve 2.lize – rozdílem 57 bodů.

Jan Koloničný, hráč TJ Sokol Karviná: "My jsme spokojeni s výkonem, chtěli jsme od začátku nic nepodcenit a nepustit je vůbec do hry, což se nám povedlo a ty moje body vyplývaly z té týmovosti, já jsem to jen zakončoval z dobrých clon a dobrého rolování."
Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná, trenér: "Samozřejmě, to nejtěžší nás ještě čeká. Postup do play off je jasný, ale je otázka, z jaké tam půjdeme pozice. V těch zbylých utkáních základní části se ještě uvidí. Hlavní takovou naší devizou je týmová atmosféra. To, že hráči musí umět běhat, skákat, střílet trojky, blokovat, to je automatické, ale tady musí být i to týmové přizpůsobení a vztahy. na to já se snažím dbát, moresy primadon netoleruji a dnes se ukázalo, že ten tým funguje jak má. Chtěli bychom město Karviná dobře prezentovat, protože možnosti našeho města v porovnání s Brnem jsou obtížnější, co se týče velikosti mládežnické základny, ekonomických možností, protože Karviná není Brno. Ale pokud budeme mít takovou týmovou atmosféru a ten tým bude takto fungovat, tak se nemusíme týmů, které jsou z velkých měst bát a můžeme se o ten úspěch pokusit."

Za 14 dní čeká karvinské basketbalisty opět výjezd do Brna proti Basketu Brno a Černému Poli. Doma budou hrát až za měsíc proti Kroměříži a Kyjovu. Cílem týmu zůstává úspěch v play off a postup do 1. ligy.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail