Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinou prošli Tříkráloví koledníci. Lidé mohou i dál přispívat na účet Tříkrálové sbírky

  • Karviná,

V ulicích města mohli lidé v těchto dnech potkávat skupinky tříkrálových koledníků. Jejich úkolem bylo popřát lidem dobré vůle pevné zdraví a štěstí v celém roce. Do zapečetěné pokladničky pak mohli lidé přispět na dobročinné účely.

Tříkráloví koledníci a jejich koleda patří už neodmyslitelně k začátku nového roku. Po vynucené pauze kvůli koronavirovým opatřením je letos v ulicích města mohli lidé opět potkávat a do zapečetěné pokladničky přispět na dobrou věc.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "Oproti loňské Tříkrálové smutné sbírce, kdy jsme nemohli koledovat v domácnostech, tak letošní Tříkrálová sbírka probíhá normálně."

Zapečetěno bylo celkem 32 pokladniček, po městě chodilo více jak deset skupinek koledníků.

Věnka Pokorná, vedoucí střediska Kometa Karviná: "Obcházíme my konkrétně rodinné domy, zazvoníme, pokud se nám poštěstí, protože přeci jen lidé pracují, tak otevřou, děti zazpívají, jde jim to letos opravdu slušně, přispějí nám, my dáme cukřík a napíše to požehnání na tento rok."

Kromě přispívání do pokladniček koledníkům mohli letos přispět i do pokladniček umístěných na různých místech ve městě - v kostelech, knihovně, lázních a 11 prodejnách.

Kromě tohoto statického příspěvku mohou lidé přispět i převodem bezhotovostní platby.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "Informace najdou na webové stránce trikralovasbirka.cz, důležité je zadat variabilní symbol Charity Český Těšín, toto online koledování je do 30. dubna otevřeno."

Vybrané finance poputují nízkoprahovému zařízení Kometa Karviná, které je s dětmi využije na turistické výlety a zážitkové poznávání v okolí.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail