Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské děti se učí lyžovat v Beskydech, věnují se jim instruktoři z lyžařské školy

  • Karviná,

Karvinské děti z mateřských a základních škol se učí lyžovat v Beskydech. Lyžařské kurzy platí radnice z pokladny města už devátým rokem. Za tu dobu se správně lyžovat naučilo více jak čtyři tisíce dětí.

Karvinská radnice i letos posílá děti do Beskyd. Začaly týdenní lyžařské výcviky mladších žáků základních škol a dětí z mateřinek.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Jsme začali někde v roce 2013 podporovat tyto aktivity, od té doby, kromě loňského roku, kdy byl covid a nedalo se někam vyjet, se snažíme tu tradici udržet. Ročně vyčleňujeme zhruba 1,6 milionů korun z rozpočtu na lyžařské výcviky, ale i ozdravné pobyty.

Základy a správnou techniku lyžování se děti učí v lyžařské škole v Bukovci, kde mají ideální podmínky k výuce. 

Petr Maliga, majitel lyžařské školy: “ Děti se učí ve skupinkách, máme 6-7 dětí na jednoho instruktora. Začínají na úplně mírném svahu, kde se učí základy a postupem času toho týdně by měly zvládnout nějakou zatáčku v pluhu a zastavení."
anketa: děti z karvinských mateřských škol: "Učíme se a rád skáču." "Mě baví jak jezdíme na pásu." "Já umím lyžovat." "Baví mě to moc."


Výhodu má lyžařský kurz nejen v tom, že se děti naučí správnou techniku lyžování, ale dostanou se z největšího smogového období pryč z města na čerstvý vzduch. A silnou stránkou je také dostatek pohybu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy