Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední školy okresu Karviná pořádají online veletrh středních škol 19. ledna

  • Karviná,

Osmadvacet středních škol v okrese Karviná se ve středu 19. ledna zapojí do online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje. Žáci devátých ročníků základních škol se tak budou moct přes své mobily, tablety a počítače podívat právě tam, kde by chtěli studovat a dozvědět se podrobnosti o oborech, které je lákají.

Správně se rozhodnout na kterou střední školu podat přihlášku není pro mnohé žáky posledního ročníku základní školy vůbec jednoduché. Zvláště pro ty, kteří uvažují nad více možnostmi, láká je více oborů a směrů či přemýšlejí, jestli studovat školu ve svém městě nebo dojíždět jinam. A právě jim pomůže s rozhodnutím komplexní interaktivní online veletrh středních škol. Kromě toho školy pořádají dny otevřených dveří a některé také přináší informace nerozhodným deváťákům třeba v živých přenosech na internetu, jako třeba karvinská Střední škola techniky a služeb.

Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Naše škola pořádá celou řadu marketingových aktivit, dáváme vědět zákonným zástupcům, žákům 8. a 9, tříd a upozorňujeme všechny, že řemeslo má zlaté dno. Zřizovatel nás velmi podporuje v této oblasti, pořádá sám veletrh středních škol a my jsme se dnes rozhodli trochu v předstihu udělat online živé vysílání, aby všichni, kteří nemají čas nebo se bojí nebo jsou nemocní, tak aby se mohli v klidu z domova opakovaně podívat co všechno umíme, co všechno můžeme vaše děti naučit.”
Tomáš Kałuža, vedoucí předmětové komise elektro a IKT SŠTaS Karviná: "Na praktickém vyučování jsme s žáky připravili ukázkový den, abychom žákům v online prostředí mohli ukázat, jak to u nás vypadá při výuce odborného výcviku. Každý obor má své video a jednotlivá videa budou v rámci virtuální prohlídky ukázány na této virtuální prohlídce školy."


SŠTaS vyučuje celkem 13 oborů, 4 maturitní a 9 učebních.

Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Jsou to všechno obory, které jsou žádány na trhu a žádný žák nezažije neúspěch, protože plynule dokážeme přeřadit žáka z maturitního oboru na učební obor a někdy i naopak. Perspektivu mají všechny obory, zvláště ty učební, jako je instalatér, truhlář, elektrikář. Firmy celý rok žádají, abychom jim připravili žáky, budoucí zaměstnance. Z maturitních oborů Mechanik elektrotechnik a mechanik instalatérských zařízení a nadčasový obor Logistika v průmyslu."

Do školy je možné se přijít po domluvě podívat i osobně. Pedagogové z šestadvaceti středních škol v okrese Karviná budou ve středu 19. ledna v online videohovorech připraveni odpovídat na všechny dotazy žáků i jejich rodičů a podrobně vás také budou informovat o tom, co který obor nabízí. Střední školy okresu Karviná budou připraveny setkat se s budoucími studenty a učni online 19. ledna od 10 do 18 hodin.

https://veletrh-skol.msk.cz/

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy