Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nenechte si ujít online veletrh středních škol, v okrese Karviná proběhne 19. ledna

  • Karviná,

Osmadvacet středních škol v okrese Karviná se ve středu 19. ledna zapojí do online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje. Žáci devátých ročníků základních škol se tak budou moct přes své mobily, tablety a počítače podívat právě tam, kde by chtěli studovat a dozvědět se podrobnosti o oborech, které je lákají.

Správně se rozhodnout na kterou střední školu podat přohlášku není pro mnohé žáky posledního ročníku základní školy vůbec jednoduché. Pomůže jim komplexní interaktivní online veletrh středních škol, dny otevřených dveří a také živé přenosy na internetu. Jeden z nich připravila například karvinská Střední škola techniky a služeb.

Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Dáváme vědět zákonným zástupcům, žákům 8. a 9, tříd a upozorňujeme všechny, že řemeslo má zlaté dno. Zřizovatel nás velmi podporuje v této oblasti, pořádá sám veletrh středních škol a my jsme se dnes rozhodli trochu v předstihu udělat online živé vysílání.”
Tomáš Kałuža, vedoucí předmětové komise elektro a IKT SŠTaS Karviná: "Na praktickém vyučování jsme s žáky připravili ukázkový den, abychom žákům v online prostředí mohli ukázat, jak to u nás vypadá při výuce odborného výcviku. Každý obor má své video a jednotlivá videa budou v rámci virtuální prohlídky ukázány na této virtuální prohlídce školy."

SŠTaS vyučuje celkem 13 oborů, 4 maturitní a 9 učebních.

Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Perspektivu mají všechny obory, zvláště ty učební, jako je instalatér, truhlář, elektrikář. Firmy celý rok žádají, abychom jim připravili žáky, budoucí zaměstnance. Z maturitních oborů Mechanik elektrotechnik a mechanik instalatérských zařízení a nadčasový obor Logistika v průmyslu."

Do školy je možné se přijít po domluvě podívat i osobně. Pedagogové z šestadvaceti středních škol v okrese Karviná budou ve středu 19. ledna v online videohovorech připraveni odpovídat na všechny dotazy žáků i jejich rodičů a podrobně vás také budou informovat o tom, co který obor nabízí. Střední školy okresu Karviná budou připraveny setkat se s budoucími studenty a učni online 19. ledna od 10 do 18 hodin.

https://veletrh-skol.msk.cz/

Nahlásit chybu




Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail