Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné začal fungovat kroužek historického šermu. Přidat se může každý teenager i dospělý

  • Karviná,

Středisko volného času Juventus otevřelo pro všechny zájemce starší 12 let nový kroužek historického šermu Strážci Karviná. Každý milovník historie, který se chce naučit techniky bojů s mečem a láká ho vystupování na hradech, je tady vítán.

Kroužek Strážci Karviné zaměřený na historii, zvláště 14 století, jehož hlavní náplní je historický šerm, začal fungovat ve Středisku volného času Juventus v září letošního roku. Stále jsou tady vítáni noví členové, které láká naučit se zacházet se zbraní.

Pavel Magyar, vedoucí kroužku Strážci Karviná: "Máme na výběr ze dvou variant, může se učit jednoruční meč, jedenapůlruční meč, ze začátku probíráme základy, správný postoj, časem přecházíme k útokům, obraně, celkově k technice zacházení se zbraní. Děláme opravdový bojový šerm, není to žádná scénika, nic secvičeného, daný uchazeč se naučí jak se chovat s mečem, opravdu se bránit, opravdu útočit."

Se skupinou historického šermu budou také členové kroužku vystupovat na různých akcích, na hradech a zámcích.

Pavel Magyar, vedoucí kroužku Strážci Karviná: "Někdy nás osloví město pro kulturní akci, někdy nás osloví soukromé osoby pro svatby nebo oslavy narozenin, většinou na hradech děláme turnaje i scénky. Na těch hradech i ta mluva i to chování, vystupování s tím úzce souvisí, někteří to přímo vyžadují, aby se na hradech chovalo dobově."

Naučit se zvládnout základy techniky je sice ze začátku náročné, ale každý trénink se vyplatí. Základem je správné držení těla, kroky, i vedení útoku. Kroužek je vhodný pro všechny zájemce od 12, lépe od 15 let, přijít mohou i dospělí. Tereza Tomášková se ke skupině přidala zhruba před třemi roky.

Tereza Tomášková, členka skupiny Strážci Karviná: "Odjakživa miluji hrady, historii, živím se pohybem, takže je to pro mě něco nového. Naučila jsem se tady spolupracovat se zbraní, uchovávat k ní nějakou úctu, naučila jsem se pohyby, které člověku nejsou až tak přirozené."

Kroužek šermířů Strážci Karviná funguje každou neděli od 8 hodin v sále Střediska volného času Juventus, každý, kdo má chuť se naučit něco nového a láká ho historie, je tady vítán.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail