Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském Juventusu probíhá Oblastní střelecká liga, střílí se v pěti kolech

  • Karviná,

Ve Středisku volného času Juventus se konalo 3.kolo Oblastní střelecké ligy Karviná. Účastníci z různých, i polských klubů, stříleli na posuvné terče vzdálené 10 metrů.

Oblastní střelecká liga Karviná se koná ve SVČ Juventus pravidelně. Je složená z pěti kol, uplynulý víkend se konalo kolo třetí.

Petr Korviny, pořadatel a rozhodčí: "Cílem je sportovní rozvoj střeleckých dovedností našich členů, máme tady i mnoho mladých, snažíme se těmito závody přivést ke střelbě. Je to krásný sport, dá se střílet individuálně, střílíme ale i závody družstev. Je to sport pro klidné a rozvážné lidi, takže každý si tady může najít svoje."

Střílelo se ze vzduchovek diabolkami o průměru 4,5 milimetrů na posuvné terče vzdálené 10 metrů.

Petr Korviny, pořadatel a rozhodčí: "Střelci můžou používat různé pomůcky, jako dalekohledy, iris clony. Existují i terče přitahovací nebo elektronické, ty tady nemáme, pokud se nám podaří získat nějaké dotační prostředky, tak bychom rádi zmodernizovali naše vybavení."

Střílelo se na 40 ran do hodiny a na 60 ran měli závodníci čas 90 minut. Důležité jsou nejen tréninky střelby, ale i soustředění a klid.

Petr Korviny, pořadatel a rozhodčí: "Můžou se soustředit jak dlouho chtějí v rámci toho času."

Soutěže se zúčastnila i Kateřina Slaninová. Střílí od dětství a závodů v Karviné se účastní pravidelně.

Kateřina Slaninová, soutěžící ze Sportovního střeleckého klubu Kovona Karviná: "Jsem začala střílet pušku na základní škole a to mě přivedlo sem do tohoto klubu a pak jsem přestoupila na pistoli. Už vlastně střílím spíše pro radost."

Oblastní střelecké ligy se zúčastnili i střelci z Polska.

Ryszard Mojiczek, soutěžící z Polska: "Přijel jsem z nedaleka, kousek od Těšína. Jezdím tady šest let, daří se mi tady různě, jako každému, jednou lépe, jednou hůře. Střílí se tu dobře, jsou tu fajn lidi."

V pětikolové oblastní lize se počítá součet tří nejlepších výsledků. Ty se dají využít například pro účast na Mistrovství ČR. Na závěr se také střílí oblastní přebor. Nejlepší střelci v této soutěži jsou odměňováni finančně.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail