Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská výtvarnice Jarka Rybová chystá svou samostanou výstavu. Po osmi letech

  • Karviná,

Známá karvinská výtvarnice Jarka Rybová finišuje s přípravami na svou samostatnou výstavu, která se uskuteční po osmi letech, a to v městském domě kultury. Co všechno bude na výstavěi k vidění a co konkrétního paní Rybová tvoří, prozradí naše reportáž.

Paní Rybová se v těchto dnech připravuje na svou samostatnou výstavu a dokončuje poslední díla, která budou zdobit prostory Mánesovy síně městského domu kultury.

Jarka Rybová, karvinská výtvarnice: "Na výstavě bude celá široká škála mé tvorby. Budou tam soupravy, které vznikaly vytáčením na hrnčířském kruhu, budou tam modelované plastiky, budou tam kachle a budou tam reliéfní obrazy."

Jeden z keramických reliéfů se nachází ve smuteční síni v Dolní Lutyni.

Jarka Rybová, karvinská výtvarnice: "Reliéf, který je na čelní stěně, je vytvářen na téma “Naše cesta nikdy nekončí". Je tady instalován před dvěma lety, ale vlastní práce začala už před čtyřmi lety, protože celý jeden rok probíhala příprava, návrhy, schvalování a vlastní realizace. To téma jsme musela svým způsobem nějak prožít, nešlo to udělat jenom tak, proto udělat reliéf do smuteční síně bylo trochu těžší téma."

Podobné keramické reliéfy jako tento, který zdobí smuteční síň v Dolní Lutyni, budou součástí výstavy.

 A protože se umělecká keramická plastika v posledních letech vůbec nevystavuje, neměli byste si nechat ujít příležitost její výstavu zhlédnout na vlastní oči. Začíná vernisáží 22. února v Mánesově síni Městského domu kultury.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy