Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné je zájem o kurzy relaxačního malování. Kurzisté už své práce vystavují

  • Karviná,

V jedné z učeben městského domu kultury probíhají pravidelné kurzy relaxačního malování. Zájemcům se věnuje známý výtvarník Tomáš Oslizlok. Kurzisté se během několika měsíčního kurzu naučí několik základních uměleckých technik malování.

Městský dům kultury každoročně připravuje několik kurzů z různých oblastí pro začátečníky i pokročilé a jedním z nich je i kurz relaxačního malování.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "Obsahem kurzů jsou základy kresby a malby, snažím se to dělat zábavnou formou. Kreslili jsme zátiší, pak jsme pracovali na perspektivě, v současné době kreslíme portréty. V tuto chvíli tady žáci dělají studie detailů obličeje, oči, uši nos, zatím je to tužkou, pomalu začneme přecházet na barvy, pastel, akvarel, akryl."

Do kurzu se může přihlásit prakticky kdokoliv.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "Kurz je vhodný pro všechny kategorie, zejména pro začátečníky a mírně pokročilé. Určitě to obohatí novými znalostmi a zkušenostmi, kreslíme tady zajímavé věci a relaxujeme u toho. Říkáme, že relaxujeme kreativně. Máme ještě kromě tohoto malování i malování v přírodě, tyto kurzy probíhají o víkendech, zejména v letních měsících."
anketa: účastníci kurzu: "Je to relax, setkání perfektní skupiny přátel, je legrace, přitom se můžeme něco naučit. Vyzkoušeli jsme si už všichni techniky, od kresby po olejomalbu, nejvíc mě baví asi akryl." "Já jsem se přihlásila, protože mě výtvarno provází od základní školy, kdy jsem malovala na lidové škole umění, na základní, střední i vysoké. Teď jsem se po letech vrátila zpět ke klasickému malování, malbě. Teď jsme se naučila novou techniku, snažím se v ní zdokonalit a to jsou struktury v akrylu." "Pro mě se jedná o tou relaxaci, vzhledem k mé manažerské funkci. Já potřebuji vypnout mozek a toto je pro mě ideální relax. S čím mám problémy, tak to je naladit správně barvy, pokud jedem v barvách." "Lektor je přísný, takže dostáváme domácí úkoly, musíme pokračovat a trénovat, abychom se v té technice zdokonalovali."

I když kurz ještě běží, práce kurzistů jsou vystaveny na několika místech - prohlédnout si je můžete ve foyer městského domu kultury a jsou také vystaveny i v Nezo cafe poblíž Slezské univerzity.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "Většina studentů Relaxačního malování má krásné kalendáře, které jsme stihli udělat ještě před koncem roku."

Od února začnou další tři kurzy relaxačního malování pro začátečníky a mírně pokročilé, jeden z nich se koná v pondělky dopoledne od 9 do 12 hodin, další od půl páté do půl osmé večer a třetí kurz je ve středy od 16 do 19 hodin. Přihlášky můžete podávat do konce ledna.

Nahlásit chybu