Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V areálech karvinských škol a školek přibyla výsadba stromů a keřů

  • Karviná,

V Karviné se kromě plánovaných výsadeb pustili i do výsadby stromů a keřů v areálech škol a školek. Jde o vzdělávací projekt, jehož cílem je naučit děti poznávat jednotlivé druhy stromů a keřů a umět se o dřeviny postarat.

V areálech karvinských škol a školek přibyly nové stromy a keře. Každá škola i školka si mohla sama vybrat, jaké druhy a jaký počet si přeje vysadit.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Kromě klasické výsadby, kterou děláme ve městě pravidelně a sázíme spoustu stromů, tak jsme udělali projekt, kdy se budou vysazovat stromy ve školách. Jde o vzdělávací program, aby se děti naučily poznávat, o jaké druhy stromů se jedná, tzn. ty stromy budou označeny jak českým tak latinským názvem. Děti se budou o tyto stromy starat, takže je to jedna z forem, jak v dětech budovat kladný vztah k přírodě."
Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Na školách jsou ekotýmy, které budou o tyto stromy pečovat. Budou zajišťovat zálivky, hnojení a pletí a město potom ve třetím roce provede výchovné řezy u těchto stromů."

Celkově ve školách a školkách přibylo 50 různých stromů a přes 220 keřů.

Tomáš Trampler, správce zeleně: "Snažili jsme se, aby ta variabilita stromů byla co největší, nicméně převažují možná javory, magnolie, okrasné stromy. Jsem rád, že pedagogové z MŠ se rozhodli umístit do školek i ovocné stromy, jsou tam jabloně, hrušeň, oskeruše tam je, z keřů nějaké borůvky, ostružiny."

Některé ovocné stromy jsou zakrslé, aby si děti samy mohly sbírat úrodu.

Michael Klos, ředitel ZŠ a MŠ Slovenská: "Je to určitě zpestření, máme tady jabloně, ostružiny, ty děti budou moci sledovat vývoj toho stromu, potom si nasbírat ovoce, určitě to bude fajn."
Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ a MŠ Cihelní: "Na magistrátu města Karviné jsou opravdu odborníci, když potřebujete poradit s druhovou skladbou a s tím, jak to má vypadat, tak třeba pan Trampler, to je výjimečný člověk a v tomto směru děkuji, protože nejen, že tady budou stromy, které tady sedí, ale bude k tomu i pointa nějaká edukace, kdy děti budou umět poznávat to, co pro nás kdysi bylo běžné."
Libor Stáňa, ředitel ZŠ a MŠ Borovského: "Jsme byli velice rádi, že jsme mohli spolupracovat na tomto projektu, paní učitelka vybrala z nabídky co se pro školu nejvíc hodí, ten projekt za to stál, bude tady na jaře a v létě mnohem příjemnější prostředí."

Celý tento projekt byl financován z rozpočtu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail