Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

35letý recidivista má na svědomí desítky vloupání v Karviné, už sedí ve vazbě

  • Karviná,

Od konce ledna překonal nejméně dvacet dveří či mříží, do vytipovaných objektů se dostával využitím hrubé síly. Kradl co mohl a způsobil škodu přesahující půl milionu korun. Řeč je o již obviněném 35letém muži, který už má z minulosti 17 záznamů v trestním rejstříku. Po zadržení následně putoval rovnou do vazby.

Vyjma dvou skutků škodil výhradně v Karviné. V polovině února v Petrovicích u Karviné násilím vypáčil dveře měničky na mince a na začátku března v Českém Těšíně v jedné sportovní prodejně odnesl 15 tisíc na hotovosti, značkové jízdní kolo v hodnotě 45 tisíc, 12 kusů sportovních dámských kalhot v celkové hodnotě 27 tisíc.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Mezi dalšími napadenými objekty je i sklad prodejny potravin, trafika, bufet, kino, prodejna drogerie, nebo vinotéka. Do řady vloupání je zařazena i lékárna, odkud si měl důvodně podezřelý vzít léky a peníze. V některých prostorech nenašel pro něj nic vhodného, jinde měl vzít další peníze, nápoje, mobilní telefony, razítka, nebo 16 pánských a 27 dámských zimních čepic."

Škoda, kterou majitelům a provozovatelům způsobil přesáhla půl milionu a jeví se, že zdaleka to není všechno. Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality prověřují další případy násilného a majetkového charakteru. Po důkladném rozpracování a přípravě podezřelého 35letého muže zadrželi a ihned provedli domovní prohlídku během které našli některé věci z krádeží. Za zmínku stojí nález devíti kusů dámských sportovních kalhot z českotěšínské prodejny.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeží v různých stádiích dokonání a přečinů poškození cizí věci. Recidivista je zatím obviněn ze spáchání 18 skutků se zadokumentovanou škodou 540 tisíc korun."

Státní zástupkyně podala návrh na vazební stíhání obviněného, kterému soud vyhověl.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy