Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci Dne otevřených dveří se na karvinské ZŠ Cihelní dražil dres házenkáře Dominika Soláka

  • Karviná,

V těchto dnech probíhají na všech školách zápisy do prvních tříd. Školy si proto v předstihu připravily různé akce a dny otevřených dveří, aby si už dopředu mohli budoucí prvňáčci s rodiči zázemí prohlédnout. Jeden takový speciální den se konal i na Základní škole Cihlení.

Základní škola Cihelní stihla v rámci jednoho odpoledne připravit pro veřejnost a hlavně pro rodiče s malými předškoláky speciální den, který obsahoval hned několik akcí najednou..

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “Konečně po dvou letech můžeme realizovat akci, na kterou jsme byli zvyklí, otevřeli jsme školu nejen pro naše předškoláčky, ale i široké veřejnosti z okolí. Snažíme se lidem ukázat, co se ve škole změnilo v rámci technického zázemí ve spolupráci se zřizovatelem. Momentálně stojíme v jedné ze specializovaných učeben, jazykové učebně, myslím, že se povedla.” 

Obě učebny jsou vybaveny novým moderním nábytkem, počítačovou technikou a speciálním softwarem.

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “V učebně IT máme specifické technologie, které umožňují v návaznosti na věc, kterou bych nechtěl, aby se opakovala, na distanční výuku, čili využití tabletů, využití nových dotykových displejů a podobně.” 
anketa, žáci školy: "Naše škola má určitě dobré učitele, najděte si tady spoustu kamarádů, máme nové učebny, co nám postavili." "Líbí se mi dobří učitelé, dobrý kolektiv, chodím tady rád."

Škola také zahájila úzkou spolupráci s partnerským klubem HCB Karviná. Sami hráči se na průběhu akce aktivně podíleli.

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “Jsou zde přítomni hráči A mužstva i reprezentanti. pro nás je to výjimečná událost, že si na nás udělali čas, protože to mají náročné, jsou ve čtvrtfinále naší nejvyšší soutěže, ale na závěr této akce bude realizována tombola a dražba dresu jednoho z hráčů, Dominika Soláka.” 

Dominik Solák, hráč HCB Karviná: "Je to dres z minulé sezony, kdy jsme měli tažení za titulem, které se bohužel nepovedlo, ale je to karvinský dres. Pro mě je Karviná srdce, můj domov a já si ho nesmírně vážím, jsem rád, že došlo k takové akci a můžu ho někomu věnovat:” 
Samotná dražba začala na částce tisíc korun. Zájemci pak postupně přihazovali, někdy po stovce, někdy jen po korunách. Nejaktivněji přihazoval žák školy Prokop Gorecki. Od začátku se snažil, aby dražbu vyhrál. To se nakonec povedlo, padly na to jeho úspory z pokladničky.

Prokop Gorecki, žák školy, vítěz dražby: “Ty peníze dostávám od babiček, tak jsem to použil, abych ho mohl získat a jsem za to rád."

Získaný dres mu házenkář také podepsal a na památku se s Prokopem i vyfotil.

Prokop Gorecki, žák školy, vítěz dražby: “Líbí se mi, že je od tak dobrého a kvalitního hráče a že ho můžu mít."
Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “Z této charitativní akce výtěžek vzejde na zážitkové akce pro děti, jejichž rodiče si to nemohou dovolit, třeba sportovní kurz nebo školu v přírodě.” 

V jídelně, kde se dražba dresu konala, probíhalo také tvoření v rámci velikonoční dílničky.

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “Ve spolupráci se zaměstnanci kuchyně jsme vyfoukli a uvařili vajíčka, máme tam asi pět technik, kterými se mohou nazdobit, kromě toho naši učitelé umí plést pomlázku, takže i tohle dětem chceme umožnit, aby si to vyzkoušely."

Vedení školy by rádo navázalo na předešlé roky a znovu otevřela od září dvě první třídy.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail