Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přepadl a okradl bezbrannou seniorku přímo na ulici v Karviné, ženě nikdo nepomohl

  • Karviná,

Vytipoval si bezbrannou seniorku, sledoval ji a pak přímo na ulici v Karviné přepadl. Okradl ji o peníze i všechny osobní věci a způsobil jí velký šok. Ženě podle kriminalistů na frekventovaném místě nikdo nepomohl, i když možná mohl. Svědci zřejmě dělali, že přepadení nevidí. Zloděje si naštěstí policisté díky kamerovým systémům našli.

Smutná krádež se odehrála v pondělí 25. dubna poblíž házenkářské haly v Karviné-Novém Městě. V té době ještě neznámý zloděj si vytipoval bezbrannou seniorku, která šla z hornické nemocnice. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Sledoval ji až na ulici Cihelní, kdy před samotným činem zřejmě počítal i se svoji fyzickou převahou. Tady v nestřeženém okamžiku, nečekaně nic netušící 75leté ženě vytrhnul z ruky její tašku, ve které měla finanční hotovost, mobilní telefon a osobní věci, čímž paní způsobil nejenom majetkovou újmu, avšak navíc ještě pořádný šok."

Poté pachatel s lupem uprchl do městské části Nové Město, poblíž karvinského gymnázia. Vzhledem k závažnosti případu, policisté obratem začali po podezřelém a věcech pátrat. Druhý den ráno už věděli, o koho se jedná a ještě dopoledne ho zadrželi.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Ještě týž den byl skutek policisty místního oddělení realizován v tzv. zkráceném přípravném řízení. Část odcizených ženiných věcí byla nalezena. Avšak hodnotnější věci, včetně peněz již byly ztraceny zcela nenávratně."
Jaroslav Sarčák, vedoucí karvinského oddělení PČR: "Příběh je to smutný, událost se stala na frekventovaném místě, svědci žádní, nebo bez zájmu. Na druhou stranu, policisté se mohli spolehnout na mnohdy „neprávem kritizovaný“ městský kamerový systém, který se v tomto případě stal další hlídkou ve městě a významnou měrou se podílel na objasnění případu."

Podezřelému muži bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže s trestní sazbou odnětí svobody až na dvě léta.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail