Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné zastavila mobilní pojízdná polytechnická laboratoř

  • Karviná,

V Karviné měl svou zastávku EDUbus, nebo-li mobilní polytechnická laboratoř. Úkolem lektorů bylo učitelům a žákům názorně představit jinou formu výuky a nové metody ve vzdělávání prostřednictvím moderních technologií.

Projekt EDUbus nebo-li mobilní polytechnická laboratoř chce ve vzdělávání probudit zájem o fyziku, chemii, matematiku, biologii a v dětech podpořit bádavého ducha.

David Bílek, lektor a konzultant pro vzdělávání: "Dali jsme si za úkol seznamovat učitele s moderními technologiemi, které mohou použít zejména ve výuce polytechnických předmětů. Máme tady přístroje jako termokamera, digitální mikroskopy nebo přístroje potřebné k alternativnímu zdroji energie. Naším záměrem je ukázat tyto technologie odpoledne učitelům, ale aby se toho nebáli, tak je předvádíme i dopoledne dětem. Cílem je, aby to bylo co nejméně teoretické a co nejvíce praktické.” 

Karvinské školy navštěvovaly mobilní laboratoř postupně podle časového harmonogramu. Většinu škol zaujal program Energie.

David Bílek, lektor a konzultant pro vzdělávání: "Skupiny mají čtyři druhy možností získat elektrickou energii. Tu pak připnou na motorek a měří, jak dlouho ten konkrétní zdroj vydrží dodávat energii. Hodnoty si zapisují a na konci by měli ostatním skupinám svůj výsledek představit. Konkrétně tam mají třeba fotovoltaický článek, kondenzátor nebo elektrochemickou energii.” 

Tato praktická forma výuky žáky zaujala.

anketa: žáci 9. třídy ZŠ a MŠ s polským jazykem vzdělávacím:My jsme museli roztočit vrtuli a rozsvítit světlo. 18 39 Bylo by fajn, kdybychom to měli i ve škole,”  “Pracovali jsme s fotovoltaikou. Měli jsme k dispozici vrtulku a diodu.”
Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Jsem velmi rád, že po jednání s Nadací Unipetrol a Pedagogickým centrem v českém Těšíně se nám podařilo při týdnu polytechnického vzdělávání v rámci ČR dostat EDUbus do Karviné. Čeho si nejvíc cením jsou workshopy pro naše učitele, protože to je gró, aby se učitelé seznámili s touto technikou a mohli v praxi využívat na vlastních školách.” 

Mobilní polytechnickou laboratoř již navštívili žáci a učitelé z více jak 400 škol. Program je uzpůsoben nejen žákům základních škol, ale i mateřských a středním školám, pedagogům a firmám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy