Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátorem Karviné zůstává Jan Wolf (ČSSD)

  • Karviná,

V pondělí proběhlo ustavující zastupitelstvo města. Všech 41 zastupitelů zvolených v říjnových komunálních volbách složilo slib a zvolilo primátora, jeho náměstky a radní. Křeslo primátora obhájil Jan Wolf.

V Karviné se v pondělí v podvečer uskutečnilo v sále obchodně podnikatelské fakulty ustavující zastupitelstvo. Otevření nového čtyřletého volebního období bylo přítomno všech 41 zastupitelů, kteří po zaznění státní hymny složili slib zastupitelů.

Po schválení volebního řádu byl veřejně zvolen primátor, náměstci a také jedenáctičlenná rada z koalice ČSSD a hnutí ANO. Primátorem Karviné zůstává i nadále Jan Wolf z ČSSD.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Před námi je spousta úkolů. já mám rád výzvy a věřím tomu, že budeme posouvat město dál. Dotáhneme do konce všechny projekty co máme rozpracovány, ať je to krytý bazén, Lodičky, rekonstrukce polikliniky, máme připraveny nové projekty, rekonstrukce koníren, velké projekty transformační, které budeme chtít řešit a samozřejmě budeme pracovat na provozních věcech jako je čistota města, bezpečnost města, s kolegy jsme sehraní, máme tam drobnou změnu, ale těším se na to."

Post náměstka obhájili Lukáš Raszyk (ČSSD), Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD) a Vladimír Kolek (ANO 2011). Nově se na vedení Karviné bude z pozice náměstka podílet Radim Slíva (nestraník za ČSSD).

Jedenáctičlenná rada města bude mít 7 členů ze sociální demokracie a to ve složení Jan Wolf, Lukáš Raszyk, Andrzej Bizoń, Radim Slíva, Blanka Dadoková, Zdeněk Vojkůvka a Jan Firla. Koaliční partner hnutí ANO má čtyři radní ve složení Vladimír Kolek, Martin Gebauer, Radek Podstawka a Petr Koval.

Lukáš Raszyk byl do funkce náměstka primátora zvolen už potřetí.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Já chci hlavně poděkovat za důvěru občanům a zastupitelstvu, že tak hladce proběhlo. Období nebude jak říkal pan primátor jednoduché, jsou před námi velké výzvy, které máme před sebou. Já věřím, že tak jako dosud to dotáhneme do vítězného konce:"

Druhé volební období bude zastávat funkci náměstka primátora Andrzej Bizoń.

Andrzej Bizoń (ČSSD), náměstek primátora Karviné : “Děkuji za projevenou důvěru, budu se snažit vykonávat svou funkci jak nejlépe budu moci."

Podruhé bude příští čtyři roky ve funkci náměstka primátora i Vladimír Kolek.

Vladimír Kolek (ANO), náměstek primátora Karviné: “Bych chtěl poděkovat za projevenou důvěru, kterou nám zastupitelstvo svěřilo. To jen ukázalo, že jsme za to minulé období nebyli jen účastníky zastupitelstva, ale že jsme udělali nějakou práci a teď se to projevilo."

Nová zkušenost ve vedení města čeká na Radima Slívu. Více jak dvacet let pracoval v manažerských pozicích v soukromém sektoru.

Radim Slíva, náměstek primátora Karviné: “Je to pro mě pracovní výzva nová a těším se určitě. Rád bych využil svých dosavadních zkušeností a zúročil je v nové pozici."

První jednání nového zastupitelstva se uskuteční 5. prosince, tam také budou oficiálně upřesněny kompetence.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Workado, s.r.o. - Uživatel ŽDB Drátovna a.s.
Bohumín
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry