Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další modernizace v karvinském kině Centrum je dokončena. Diváci si užívají lepší akustiku

  • Karviná,

Návštěva kina Centrum v Karviné bude pro milovníky filmů ještě větším zážitkem než doposud. Právě tady bylo dokončeno další vylepšení, které má mít vliv na akustiku v sále.

Ještě nedávno vypadal sál v kině Centrum takto a tohle už je jeho nová modernější podoba, která má výrazně lepší vliv na akustiku. Vychutnali si ji první návštěvníci hned po slavnostním znovuotevření. Rekonstrukce probíhala od léta.

anketa: návštěvníci kina Centrum: "Těšíme se hrozně na novou akustiku." "Je to nádherné, je to pěkné." "Je to nádherné, jsem zvědavá na ten zvuk a těšíme se na film."
Jan Wolf, primátor Karviné: “12 Já věřím tomu, že to karvinští diváci ocení je to další fáze rekonstrukce kina Centrum, kdy to ozvučení a interiér jsme nebyli schopni v té první fázi udělat. Jsem rád, že se to podařilo.”

Prostor sálu má svůj specifický výraz i materiál a je specificky vytvořen právě pro tento konkrétní kinosál.

Vít Domkář, architekt: "My jsme pracovali s primární funkčností, abychom dokázali nastavit správné akustické prostředí, z toho vychází i designování interiéru. Naše práce se odehrávala spíše na stěnách a portále a snažili jsme se barevně i materiálově dostat kinosál do jiného levelu."

Samotná zvuková technika zůstala stejná, tu nebylo nutné měnit.

Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin: “Zvuková technika tady byla na špičkové úrovni, tu jsme měnit nemuseli, ale co nedosahovalo parametrů, to bylo obložení ze začátku 80. let, kdy bylo kino otevřeno a takové systémy multikanálové vůbec neexistovaly.”

Kino Centrum procházelo modernizací postupně od roku 2012.

Olga Hrubec, ředitelka MěDK: “Ono se zdigitalizovalo, vyměnily se sedačky a čekalo se, co bude dál. Potom fanoušci kino podpořili, nechali ho na holičkách, přestože to okolí kina vypadalo tak, že každý návštěvník by měl dostat odměnu, že měl odvahu tady přijít. V roce 2016, protože návštěvnost kina stoupala dostal zelenou i projekt modernizace kina a okolí. Chtěla bych poděkovat divákům, že kinu zachovali přízeň a jsem ráda za podporu města a všech, kteří se na tom projektu podíleli.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy