Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce Polikliniky v Karviné-Mizerově

  • Karviná,

V polovině listopadu začala dlouho očekávaná rekonstrukce Polikliniky v Karviné-Mizerově. Objekt byl ve špatném stavu a doslova chátral. K rekonstrukci budovy se přistoupilo hned poté, co budovu převzalo město do svého majetku.

Budovu polikliniky převzalo město darem od Moravskoslezského kraje na sklonku roku 2020. Ihned začaly přípravy k její  rekonstrukci.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Ta historie polikliniky je delší, byla v majetku MSK, několikrát kraj uvažoval o jejím prodeji, nakonec jsme se s krajem domluvili, že nám polikliniku daroval, protože nám záleží na tom, aby ty lékařské provozy tam zůstaly. Takže jsme poliklinika převzali a na nás spadlo břímě té rekonstrukce."

Revitalizace začala na konci listopadu, předpokládá se, že hotovo by mělo být na podzim příštího roku. Nejdůležitějším úkolem je zlepšit její energetickou náročnost.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Nyní revitalizujeme venkovní část polikliniky, do budoucna nás čeká i ta vnitřní, zatím měníme vnitřní značení tak, aby orientace v budově byla lepší než to bylo dosud."
Pavel Lyčka, investiční referent odboru majetkového MMK: "Stavba je rozdělena na pět pavilonu, práce probíhají tak, že se každý pavilon dělá zvlášť, teď probíhají práce na pavilonu A3. Čtvrté patro převážně zubařské ordinace jsou dokončeny a předávány zubařům, ve třetím patře se pracuje a pavilon A3 by měl být dokončen do konce roku. Stavba bude podporována dotačně ze Státního fondu životního prostředí."
Daniel Martišovský, zástupce zhotovitele stavby: "Stavební práce probíhají v tuto chvíli na střešním plášti, zde se provádí odtěžování původní skladby střešního pláště, tady musíme pracovat s náležitou pečlivostí, protože vzhledem k charakteru budovy by mohlo dojít k zatečení do objektu a to si nemůžeme dovolit, takže na to dbáme. Dále pokračují práce na výměně okenních výplní."

Uvnitř probíhají práce na měření a regulaci teploty v místnostech v systému IRC.

Daniel Martišovský, zástupce zhotovitele stavby: “Je to systém inteligentního řízení tepla s vazbou na vybrané místnosti. Provádí se práce na regulaci ústředního topení a související elektroinstalační práce."

Před začátkem rekonstrukce byli všichni lékaři a další nájemci seznámeni s časovým harmonogramem prací. Zpátky do své ordinace se už pomalu vrací zubaři, třeba paní Lucyna Franková.

Lucyna Franková, zubařka: “Organizace byla super, já jsem spokojená. Já jsem spokojená, že to město vzalo, opravdu jsem spokojená."

V lednu budou práce pokračovat na zateplení budovy s omítkovou strukturou.

Daniel Martišovský, zástupce zhotovitele stavby: “Aby byla zlepšena architektonická hodnota celého objektu, tak část fasády projektant navrhl v zavěšené fasádě s keramickým obkladem, což bude pěkný bonbonek na té fasádě.”

Město, coby nový vlastník, chce v budoucnu zřídit v tomto objektu opět plnohodnotné centrum zejména zdravotnických služeb. Poliklinika má také své webové stránky, kde najdete všechny potřebné informace k lékařům, ordinačním hodinám a podobně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy