Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace krytého bazénu v Karviné-Hranicích pokračuje podle plánu

  • Karviná,

Modernizace krytého bazénu v Karviné-Hranicích pokračuje podle plánu. Venku se dokončují poslední betonářské práce a rýsuje se i podoba nově přistavěného rekreačního bazénu a wellness části.

Nová podoba krytého bazénu, který prochází náročnou komplexní rekonstrukcí se už viditelně rýsuje. Venku probíhají dokončovací betonářské práce, práce na nových balkonech, na únikovém schodišti a novém vstupu do bazénu a finišuje stavba vzduchotechnického kanálu.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: "To jsou opravdu už poslední zevnější velké betonářské práce a měli bychom být v tom případě s tím zevnějškem hotoví. Už v této chvíli se přebírají venkovní staveniště, aby se mohly začít zemní práce k vybudování parkoviště. Uvnitř pokračují všechny technologické montáže. Ona ta stavba se jakoby zastavila, protože ty velké věci, které jdou vidět, jsou hotové, ale dělají se detaily vzduchotechniky podél celých bazénových hal a dělají se keramické obklady. Tady máme trochu problém s dodávkami materiálu z Německa, ale jinak se stavba daří v tom harmonogramu, který je plánován. Ještě máme do cíle strašně moc práce, ale nebojíme se toho, budeme se snažit o nejlepší kvalitu, která může být a také aby byl dodržen termín.” 

,Nerezové vany v plavecké hale a v dětské části jsou hotové, v rekreační části - v nové přístavbě - se čeká na položení dna. To přijde na řadu až se postaví a demontuje lešení nutné pro montáž podhledu na stropě. Až na úplný závěr se bude pokládat keramický obklad na podlahu. Rekreační část krytého bazénu je přistavěna od základu.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: "Všichni se na něho těšíme. Tady můžete vidět čtvercovou vířivou vanu, která je až pro 12 osob, vedle jsou dvě plavecké dráhy, polovina je s posuvným dnem. Dále je tady bloudivá řeka a bazény jsou připraveny na namontování lavic, na kterých se všichni budou vířit. Nechybí tady brouzdaliště pro nejmenší a vzadu je ještě adrenalinová část, trojdílná kamikaze skluzavka s dojezdem do vody. To je ta rekreační část, která Karviné chyběla, měli jsme vždycky jen plavecké bazény, proto se ten projekt naplánoval tak, ať to máme komplexní."

Nová je i welness část. Tady se čeká na pokládku podlahové dlažby.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Technologie parních kabin a saun jsou hotové, stěny jsou jsou taky obložené, taky se to vše kompletuje. Připomínám pro veřejnost, že welness bude mít samostatný vstup, mimo bazén, ale součástí bazénu bude i jedna parní kabina, čili pokud by někomu bylo zima, bude se moci v rámci ceny za bazén ohřát do jedné parní kabině."
Jan Wolf, primátor Karviné: “Krytý bazén je největší investice, kterou Karviná v poslední době dělá. Jsem rád, že se blížíme do cíle, už se to začíná všechno rýsovat. Termíny, i přes tu situaci, která je ve stavebnictví, se firma snaží dodržet. Máme tam silný stavební dozor, takže ta kontrola tam je velká. Věřím tomu, že termíny budou splněny a lidé si užijí příští rok nový bazén.”

Nově se také budují na krytém bazénu i turnikety pro vstupy. Počítá se i s důstojným zázemím pro plavčíky a také trenéry a členy plaveckého oddílu Kosatky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy