Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Polská v Karviné-Ráji bude bezpečnější. Město tam staví chodník pro chodce

  • Karviná,

Na ulici Polská v Karviné-Ráji probíhají práce na vybudování nového chodníku pro chodce. V části, kde chyběl, se tak zvýší bezpečnost. Nově tady také přibudou dva přechody pro chodce.

V říjnu letošního roku začala dlouho očekávaná stavba chodníku na ulici Polská. Vzniká od ulice V Zákoutí až po ulici U Farmy naproti autobusové zastávce.

Jan Wolf, primátor Karviné: “My jsme hlavně na základě požadavků občanů a té situace, která tam byla, tak dva tři roky zpátky začali připravovat vybudování chodníku. Tam byla jen cesta, děti tam chodí do školy, takže z hlediska bezpečnosti to bylo potřeba. Trochu jsme se s tím trápili v té předprojektové přípravě, z hlediska majetkových věcí, odvodnění a dalších technických záležitostech, ale jsem rád, že se to povedlo, ta realizace tam probíhá. Zvýší to bezpečnost občanů, kteří bydlí na rájeckém kopci, lidí, kteří tam chodí na procházky, jezdí tam na kolech takže jsem za to rád.” 

Práce jsou rozděleny do několika etap kvůli zajištění obslužnosti na této komunikaci.

Jana Salamonová, Odbor majetkový MMK:"V současné době je dokončena první etapa a začali jsme s etapou druhou. Celková délka chodníku je přibližně 480 metrů."

Součástí stavby chodníku je i úprava odvodnění a oprava jednoltivých propustků. Potrubí se musí vyčistit a na mnohých místech i výškově upravit.

Jana Salamonová, Odbor majetkový MMK: "Ve spodní části chodníku budou z důvodu bezpečnosti vybudovány dva přechody pro chodce. Součástí chodníku bude i výstavba nového veřejného osvětlení. Provoz je na této komunikaci řízen kyvadlově přes signalizaci. Jsou to poměrně krátké úseky, takže se nám tu netvoří žádné fronty a probíhá bez problémů."

Práce budou ukončeny na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy