Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krasobruslařky SKK Karviná předvedly svůj um na Vánočním bruslení

  • Karviná,

Sportovní krasobruslařský klub uspořádal pro veřejnost Vánoční bruslení a chystá se tak na velký závod Karvinský kahanec. Aby jejich choreografie byla dokonalá, učí se základní taneční prvky i balet pod vedením zkušené lektorky ze Skotska.

Vánoční bruslení na zimním stadionu, které bylo určeno veřejnosti a především dětem, které by se rády naučily bruslit pod vedením zkušených trenérů Sportovního krasobruslařského klubu zahájily členky klubu přehlídkou všech prvků, které se stihly naučit..

Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "Vytvoříme vánoční choreografii, která určitě není jak bruslí děti své volné jízdy, ale je to pro radost a snažíme se, aby tam byly prvky, které ty děti zvládnou."

Krasobruslení není ale jen o trénincích prvků na ledě, součástí je i tvrdá a náročná příprava na suchu. Obsahuje komplexní pohybovou přípravu. Fyzická příprava ve formě atletiky a také specializace, což jsou nácviky rotace a techniky skoku, probíhají pravidelně na ochozech stadionu, tanec, balet a gymnastika pak v zrcadlovém sále.

Martin Rumler, předseda SKK Karviná: "Tanec a balet je důležitý, protože není to jen o skocích, musí se projevit, umět zatancovat a tohle je to, co jim umožní se prodat a udělat výborný výkon.”

Dětem se ve studiu věnuje zkušená lektorka ze zahraničí, Lesley-Anne ze skotského Glasgow. Vystudovala choreografii a tanec, její kariéra spočívala v angažmá v muzikálech, videoklipech a podobně.

Lesley-Anne Rumlerová, lektorka: "Děti tady trénují několik stylů tance a baletu. Doufáme, že se jejich flexibilta pak projeví na ledě. Všichni se snaží udělat vše, co jim anglicky říkám a jejich progress jde vidět. Tancování je můj život. Dělá mi radost předávat své zkušenosti dál. Je to pro mě přirozené a lehké."
anketa: krasobruslařky SKK Karviná: "Já to už umím a je to lehké. Děti se taky učí.” "Třeba jsem neuměla rozštěp, teď ho umím a to stejné se šňůrou, takže mi tyto tréninky pomohly v hodně věcech, umím hodně věcí, které jsem neuměla." “Je to dobré, já jsem ráda,že takto můžeme trénovat.” “ Z ledu musíme přejít do šatny, potom až sem a je to hodně náročné se nachystat na to všechno.” "Někdy ji nerozumíme podle té angličtiny, ale snažíme se to pochopit.” 

Už tuto sobotu se může veřejnost přijít podívat na to, jak se karvinským krasobruslařkám povede na soutěži Karvinský kahanec.

Martin Rumler, předseda SKK Karviná: "Všechny bych rád pozval, 17. prosince pořádáme jednu z největších akcí našeho klubu, je to Karvinský kahanec s velkou historií, k dnešnímu dni máme přihlášeno přes 80 závodníků. Začínáme v osm hodin, končíme kolem šesté hodiny, určitě přijďte, bude to pěkný den.”Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy