Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lázně Darkov mají nové oddělení vodoléčby, plánují zřídit i dětskou léčebnu

  • Karviná,

Lázně Darkov dokončily přestavbu oddělení vodoléčby. Kompletní rekonstrukce 4. patra budovy A Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích si vyžádala 10 milionů korun. V nových prostorách se nachází nové vanové centrum slouží jak klientům lázní, tak ambulantním pacientům.

4. patro budovy A Rehabilitačního sanatoria Lázní Darkov září novotou a to díky přestavbě za více jak 10 milionů korun. Šlo o realizaci první etapy plánovaných změna týká se oddělení vodoléčby.

Marian Bajger, ředitel pro lázeňskou a zdravotní péči Lázní Darkov: “Máme kompletně zrekonstruované prostory, máme nové vany, nové dětské vany. Rozšiřujeme léčbu o malé dětské pacienty. Vanové oddělení bylo původní, již si zasloužilo rekonstrukci."

V Lázních Darkov při vodoléčbě využívají léčivou jodobromovou solanku čerpanou z podzemního třetihorního moře. Jodobromová voda má vynikající účinky na nemoci pohybového aparátu Nové vanové centrum slouží jak klientům lázní, tak ambulantním pacientům.

Lenka Krótká, obchodní ředitelka Lázní Darkov: “Nové vany mají lepší ergonomický tvar, jsou pohodlnější a lze u nich snáze regulovat směr proudu a plynuleji i tlak vody v jednotlivých tryskách. Díky tomu lze léčbu lépe zacílit na postižené oblasti a je tak šetrnější a efektivnější.” 

Kromě nového vanového oddělení je na kompletně zrekonstruovaném čtvrtém patře nová masérna a tělocvična pro skupinovou léčebnou tělesnou výchovu.

V plánu mají Lázně Darkov ještě zrekonstruovat 5. patro, kde bude dětská léčebna.

Marian Bajger, ředitel pro lázeňskou a zdravotní péči Lázní Darkov: “Původem je idea pomoci dětským pacientům po mozkových obrnách,  my jsme pro ně připravili 34 lůžek s doprovodem maminek. Pro kraj to bude velmi potřebná záležitost."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy