Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část obchvatu Karviné je v provozu, konkrétně úsek na Stonavu

  • Karviná,

Od pátku je zprovozněn další úsek obchvatu a to směrem na Stonavu. Dosud museli řidiči mířící do obce absolvovat zhruba osm kilometrů dlouhou objízdnou trasu. Autobusy po novém úseku obchvatu začaly jezdit o něco dříve, podívejte se na první reportáž.

Zhruba sedm set metrů dlouhý úsek nově budovaného obchvatu Karviné se v pátek 16. prosince otevřel řidičům. Ti tak ještě před koncem roku mohou z Karviné do Stonavy jezdit opět nejkratší cestou.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: “Aktuálně stavba obchvatu dospěla do možného zprovoznění krátké trasy v místech prvního kilometru. Konkrétně je průjezdný první úsek od Českého Těšína po napojení na Stonavu, což dost pomůže plynulosti dopravy ve směru na Stonavu.” 

Pro autobusy byl úsek zprovozněn již 11. prosince, v termínu změny jízdních řádů. Řidiči tudy mohou projíždět od pátku. Jde o dalších zhruba 700 metrů nové komunikace, kde je provoz veden bez omezení podle schváleného provizorního dopravního značení.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “Po dobu budování první části obchvatu museli řidiči a hlavně obyvatelé Stonavy mířící do Karviné absolvovat zhruba osm kilometrů dlouhou objízdnou trasu, na které mimo jiné probíhaly další stavební práce související s výstavbou obchvatu. Těší nás proto, že se tímto obnovením nejkratšího propojení Karviné a Stonavy řidičům ještě letos výrazně zkrátí dojezdová doba.” 

Hlavní stavební práce na obchvatu už skončily, staveniště dělníci zazimují a zajistí proti vstupu nepovolaných osob.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “Po novém roce budeme v závislosti na klimatických podmínkách pokračovat v terénních úpravách a v dosypávkách krajnic. Hlavní stavební práce se budou odehrávat především na novém mostu přes Olši."

Letos se na obchvatu podařilo mimo jiné například dokončit zemní těleso z hlušinové sypaniny, zprovozněn byl nový podchod u lázní Darkov, který je součástí chodci i cyklisty intenzivně využívané trasy k rekreační oblasti Karvinské moře. Byla také dokončena zhruba kilometrová přeložka Darkovské mlýnky. Na úseku je hotová pokládka téměř 80 procent asfaltových vrstev na hlavní trase. Pokročily i práce na novém mostě přes Olši, kde byly osazeny všechny segmenty ocelové konstrukce a filigrány, tedy systém ztraceného bednění, do kterého se nyní osazuje armatura a při vhodných klimatických podmínkách bude zahájena betonáž mostovky. V provozu je také část obchvatu o délce tři sta metrů od začátku úseku Českého Těšína až po napojení Karviné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy