Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okresní pohár vyhráli fotbalisté z SK Horní Suchá

Karviná |

Na městském fotbalovém stadionu se konalo finále Okresního poháru. O vítězi napínavého a vyrovnaného utkání mezi Horní Suchou a Albrechticemi nakonec rozhodly závěrečné penalty.

Městský fotbalový stadion se stal poprvé v historii dějištěm rozhodujícího finálového utkání Okresního poháru, kam se probojovaly týmy z Albrechtic - což je loňský vítěz poháru - a Horní Suché, která na konci utkání střelila vyrovnávací gól a musely o vítězi rozhodnout penalty. Letos vysněnou trofej získala Horní Suchá.

Jan Janovský, SK Horní Suchá: “Jsem pyšný na tým, protože jsme to nevypustili, makali jsme do poslední minuty a myslím, že jsme si ten gól i zasloužili a ta remíza po 90. minutách byla spravedlivá.” 
Jan Hovůrka, FK Baník Albrechtice: “Druhý poločas byl super i pro diváky, si myslím, šli jsme do vedení a těsně před koncem jsme to neudrželi tak, jak se to někdy ve fotbale stává. Na řadu přišly penalty, což je loterie."


Výkony svých svěřenců komentovali po utkání jejich trenéři.

Zdeněk Menoušek, hlavní trenér SK Horní Suchá: “Myslím si, že trochu víc jsme měli ze hry, ale nedocházíme až k šancím. Končíme někde na šestnáctce, proto to vypadalo, že ta hra byla vyrovnaná z obou stran."
Robert Taussig, hlavní trenér FK Baník Albrechtice : “Jsem trochu emotivní po tom prohraném finále, ale trochu se od nás odvrátilo štěstí i v penaltách, ale takový je sport dnes, nedá se nic dělat. Můžeme pogratulovat soupeři, že měl to štěstí a vyhrál."

Všichni se na finále těšili a poctivě připravovali v trénincích.

Robert Taussig, hlavní trenér FK Baník Albrechtice: "Jsou to muži, co chodí do práce, mají své rodiny, dávají do toho všechno a chtějí si zahrát a mají to rádi, že."

Radost měli trenéři i fotbalisté z atmosféry na hlavním stadionu.

Zdeněk Menoušek, hlavní trenér SK Horní Suchá: “Jsem za to rád, že tohle ta Karviná umožnila, protože tohle je pro fotbal úžasná věc, pro ty kluky, ať jsou to Albrechtice nebo Suchá to byl obrovský zážitek a pro ty lidi tady, to bylo krásný.” 
Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Je fajn, že družstva z okresu si mohla zahrát na tak krásné stadionu a sami vidíte, jaká tady byla atmosféra, fanoušci tomu dali ten punc a kluci se vydali ze všech sil.” 
Jiří Lincer, předseda Okresního fotbalového svazu Karviná: "Chtěl bych poděkovat městu Karviná i MFK, že nám toto umožnili, takovou atmosféru a nadšení jsem nečekal. Já myslím, že tím, že jak to mělo dnes průběh, že se těch družstev přihlásí víc, kolem dvaceti."

Do Okresního poháru se může přihlásit každé družstvo až po krajský přebor, letos se soutěže zúčastnilo 12 družstev. Horní Suchá, jako vítěz místního Okresního poháru se potká na hřišti s vítězem Okresního poháru Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné se opět konal fotbalový kemp pro děti, za dětmi přišli i prvoligoví fotbalisté

15. srpna 2023 16:58 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné se o prázdninách fotbaloví trenéři věnovali dětem v rámci příměstského fotbalového kempu, do kterého se mohly přihlásit nejen sportující děti, ale i úplní nováčci. Pro velký zájem se letos uskutečnily kempy dva.

V Karviné se opět konal fotbalový kemp pro děti

15. srpna 2023 15:58 | Karviná | Monika Danková

V Karviné se o prázdninách fotbaloví trenéři věnovali dětem v rámci týdenního příměstského fotbalového kempu, od kterého se mohly přihlásit nejen sportující děti, ale i úplní nováčci. Pro velký zájem se letos uskutečnily kempy dva.

Karvinští fotbalisté oslavili mistrovský titul a návrat do 1. ligy společně s fanoušky

30. května 2023 15:39 | Karviná | Monika Danková

Karvinští fotbalisté se po roce vrátili zpátky do 1. ligy. Poslední zápas sezóny odehráli s FK Třinec na domácím hřišti a po výhře 1:0 společně s fanoušky prožili radost z mistrovského titulu. a postupu mezi elitní týmy,


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Jezero v karvinském parku Boženy Němcové čeká zarybnění

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

MFK Havířov uspořádal pro děti velkou náborovou akci

23. května 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že budou děti ze zábavného dopoledne nadšené a v září se už některé z nich zapojí do prvního turnaje.

Okresní pohár vyhráli fotbalisté z SK Horní Suchá
Vydáno 28. dubna 2023 12:30, Karviná, Monika Danková
Na městském fotbalovém stadionu se konalo finále Okresního poháru. O vítězi napínavého a vyrovnaného utkání mezi Horní Suchou a Albrechticemi nakonec rozhodly závěrečné penalty.

Městský fotbalový stadion se stal poprvé v historii dějištěm rozhodujícího finálového utkání Okresního poháru, kam se probojovaly týmy z Albrechtic - což je loňský vítěz poháru - a Horní Suché, která na konci utkání střelila vyrovnávací gól a musely o vítězi rozhodnout penalty. Letos vysněnou trofej získala Horní Suchá.

Jan Janovský, SK Horní Suchá: “Jsem pyšný na tým, protože jsme to nevypustili, makali jsme do poslední minuty a myslím, že jsme si ten gól i zasloužili a ta remíza po 90. minutách byla spravedlivá.” 
Jan Hovůrka, FK Baník Albrechtice: “Druhý poločas byl super i pro diváky, si myslím, šli jsme do vedení a těsně před koncem jsme to neudrželi tak, jak se to někdy ve fotbale stává. Na řadu přišly penalty, což je loterie."


Výkony svých svěřenců komentovali po utkání jejich trenéři.

Zdeněk Menoušek, hlavní trenér SK Horní Suchá: “Myslím si, že trochu víc jsme měli ze hry, ale nedocházíme až k šancím. Končíme někde na šestnáctce, proto to vypadalo, že ta hra byla vyrovnaná z obou stran."
Robert Taussig, hlavní trenér FK Baník Albrechtice : “Jsem trochu emotivní po tom prohraném finále, ale trochu se od nás odvrátilo štěstí i v penaltách, ale takový je sport dnes, nedá se nic dělat. Můžeme pogratulovat soupeři, že měl to štěstí a vyhrál."

Všichni se na finále těšili a poctivě připravovali v trénincích.

Robert Taussig, hlavní trenér FK Baník Albrechtice: "Jsou to muži, co chodí do práce, mají své rodiny, dávají do toho všechno a chtějí si zahrát a mají to rádi, že."

Radost měli trenéři i fotbalisté z atmosféry na hlavním stadionu.

Zdeněk Menoušek, hlavní trenér SK Horní Suchá: “Jsem za to rád, že tohle ta Karviná umožnila, protože tohle je pro fotbal úžasná věc, pro ty kluky, ať jsou to Albrechtice nebo Suchá to byl obrovský zážitek a pro ty lidi tady, to bylo krásný.” 
Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Je fajn, že družstva z okresu si mohla zahrát na tak krásné stadionu a sami vidíte, jaká tady byla atmosféra, fanoušci tomu dali ten punc a kluci se vydali ze všech sil.” 
Jiří Lincer, předseda Okresního fotbalového svazu Karviná: "Chtěl bych poděkovat městu Karviná i MFK, že nám toto umožnili, takovou atmosféru a nadšení jsem nečekal. Já myslím, že tím, že jak to mělo dnes průběh, že se těch družstev přihlásí víc, kolem dvaceti."

Do Okresního poháru se může přihlásit každé družstvo až po krajský přebor, letos se soutěže zúčastnilo 12 družstev. Horní Suchá, jako vítěz místního Okresního poháru se potká na hřišti s vítězem Okresního poháru Frýdku-Místku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000036923/okresni-pohar-vyhrali-fotbaliste-z-sk-horni-sucha