Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští fotbalisté oslavili mistrovský titul a návrat do 1. ligy společně s fanoušky

Karviná |

Karvinští fotbalisté se po roce vrátili zpátky do 1. ligy. Poslední zápas sezóny odehráli s FK Třinec na domácím hřišti a po výhře 1:0 společně s fanoušky prožili radost z mistrovského titulu. a postupu mezi elitní týmy,

V neděli se na městském fotbalovém stadionu odehrál poslední zápas letošní sezony. Karviná, která vedla tabulku a mířila do první ligy, hrála proti Třinci. 

Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná: "Já jsem si to nepřipouštěl, neříkal jsem to ani klukům, že poslední kolo je nejtěžší a teď to můžu potvrdit, kluci měli svázané nohy. Momentálně jsem si myslel, že to bude trochu jednodušší, že navážeme na ty výsledky poslední, jak jsme tady porazili Slavii nebo Prostějov a teď dávám za pravdu, že to poslední kolo je nejtěžší.” 

Na první a jediný gól si ale fanoušci museli počkat do 87. minuty. Střelil ho Daniel Bartl.

Daniel Bartl, hráč MFK Karviná: “Ta nervozita byla, to šlo vidět na začátku utkání, ta tíha toho okamžiku, ale zvládli jsme to 1:0 i když to bylo kostrbaté, ale postoupili jsme a o to nám šlo celou sezonu a jsme nesmírně šťastni.”
Michal Papadopulos, hráč MFK Karviná: "Třinec dnes hrál s čistou hlavou, nehrál vůbec zle, ale jsme rádi, že to pro nás dopadlo vítězně, protože i pro mě to hodně znamená."

Po skončení utkání propukly na hřišti emoce radosti. Ze získání mistrovského titulu a také návratu zpět do 1. ligy.

Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná: "Pocity jsou jen ty nejkrásnější, já jsem to zažil poprvé, jako většina kluků, jsem za to rád. Momentálně si to ani neužívám, docením to časem:"
Michal Papadopulos, hráč MFK Karviná: "Jsme všichni šťastni, že to dopadlo jak to dopadlo a že příští rok bude Karviná v lize."
Jan Wolf, primátor Karviné, předseda správní rady MFK Karviná: "Jsem rád, že jsme zpět v první lize, letos máme dvacet let, kdy jsem ten klub založil a když jsme poprvé postupovali, tak jsem říkal “byl bych rád, abychom si to alespoň na rok zkusili, protože první liga je první liga, budou tady jezdit špičkové týmy. vydrželi jsme tam šest let. Já bych si přál, abychom si to zase zkusili a nejen na rok, budeme dělat všechno proto, abychom byli důstojnými soupeři ligových klubů a lidé v Karviné si určitě zaslouží, máme krásný stadion, zaslouží si super fotbal a věřím tomu, že v té lize budeme konkurenceschopni.” 

Trenér Tomáš Hejdušek, který se mimochodem stal nejlepším trenérem druhé ligy v této sezoně, hodnotí cestu do první ligy takto:

Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná: "Vůbec to nebylo lehké. A kdo říká, že druhá liga nemá výkonnost, tak je to blbost tady jsou všechny zápasy těžké, ta soutěž byla vyrovnaná a po podzimu, kdyby mi někdo řekl, že my postoupíme z prvního místa, tak bych mu řekl, že je blázen, když jsme ztráceli šest bodů, ale v zimě se udělalo kus práce, kluci se semkli a na jaře vyběhl úplně jiný tým než na podzim. Celý ten rok byl v očekávání, já jsem trenér úplný nováček, jsem rád, že mi dalo vedení důvěru.  Já jsem většinou hrál o záchranu než o postup, takže já jsem za toto moc rád."

O tom jak bude vypadat složení prvoligového týmu a jestli ho i nadále povede Tomáš Hejdušek, se rozhodne v nejbližších dnech.

Nahlásit chybu


K tématu

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu, o víkendu je čekají přípravné zápasy

9. ledna 2024 18:55 | Karviná | Monika Danková

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu. Už tento víkend je čekají dva přípravné zápasy. Do jarní části vstupují v nejvyšší soutěži ze 14. místa, čeká je i odložený zápas s Pardubicemi.

První trénink karvinských fotbalistů v mrazivém dni. O víkendu je čekají přípravné zápasy

9. ledna 2024 16:55 | Celý MS kraj | Monika Danková

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu. Už tento víkend je čekají dva přípravné zápasy. Do jarní části vstupují v nejvyšší soutěži ze 14. místa, čeká je i odložený zápas s Pardubicemi.

Karvinští fotbalisté oslavili návrat do 1. ligy společně s fanoušky

30. května 2023 16:39 | Celý MS kraj | Monika Danková

Karvinští fotbalisté se po roce vrátili zpátky do 1. ligy. Poslední zápas sezóny odehráli s FK Třinec na domácím hřišti a po výhře 1:0 společně s fanoušky prožili radost z mistrovského titulu. a postupu mezi elitní týmy,


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

MFK Havířov uspořádal pro děti velkou náborovou akci

23. května 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že budou děti ze zábavného dopoledne nadšené a v září se už některé z nich zapojí do prvního turnaje.

Oceňování osobností města Orlové z rok 2023

22. května 2024 17:55 | Orlová | Monika Ociepková | Orlovský miniexpres

V polovině května proběhlo na radnici v obřadní síni slavnostní udílení cen osobnostem za vzornou reprezentaci města v oblasti kultury, zájmové činnosti pro děti a mládež a sportu.

Na Lodičkách v Karviné se konala oslava 100 let SDH Karviná-Ráj

22. května 2024 17:00 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Velikonoční dobu završil ve Stonavě koncert Permoníku

22. května 2024 14:33 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Kostel svaté Máří Magdalény ve Stonavě se stal v neděli 19. května místem mimořádného hudebního zážitku. Vystoupil zde pěvecký sbor Permoník spolu s hostem, sólistkou Sárou Marii Skopalovou.

Karvinští fotbalisté oslavili mistrovský titul a návrat do 1. ligy společně s fanoušky
Vydáno 30. května 2023 15:39, Karviná, Monika Danková
Karvinští fotbalisté se po roce vrátili zpátky do 1. ligy. Poslední zápas sezóny odehráli s FK Třinec na domácím hřišti a po výhře 1:0 společně s fanoušky prožili radost z mistrovského titulu. a postupu mezi elitní týmy,

V neděli se na městském fotbalovém stadionu odehrál poslední zápas letošní sezony. Karviná, která vedla tabulku a mířila do první ligy, hrála proti Třinci. 

Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná: "Já jsem si to nepřipouštěl, neříkal jsem to ani klukům, že poslední kolo je nejtěžší a teď to můžu potvrdit, kluci měli svázané nohy. Momentálně jsem si myslel, že to bude trochu jednodušší, že navážeme na ty výsledky poslední, jak jsme tady porazili Slavii nebo Prostějov a teď dávám za pravdu, že to poslední kolo je nejtěžší.” 

Na první a jediný gól si ale fanoušci museli počkat do 87. minuty. Střelil ho Daniel Bartl.

Daniel Bartl, hráč MFK Karviná: “Ta nervozita byla, to šlo vidět na začátku utkání, ta tíha toho okamžiku, ale zvládli jsme to 1:0 i když to bylo kostrbaté, ale postoupili jsme a o to nám šlo celou sezonu a jsme nesmírně šťastni.”
Michal Papadopulos, hráč MFK Karviná: "Třinec dnes hrál s čistou hlavou, nehrál vůbec zle, ale jsme rádi, že to pro nás dopadlo vítězně, protože i pro mě to hodně znamená."

Po skončení utkání propukly na hřišti emoce radosti. Ze získání mistrovského titulu a také návratu zpět do 1. ligy.

Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná: "Pocity jsou jen ty nejkrásnější, já jsem to zažil poprvé, jako většina kluků, jsem za to rád. Momentálně si to ani neužívám, docením to časem:"
Michal Papadopulos, hráč MFK Karviná: "Jsme všichni šťastni, že to dopadlo jak to dopadlo a že příští rok bude Karviná v lize."
Jan Wolf, primátor Karviné, předseda správní rady MFK Karviná: "Jsem rád, že jsme zpět v první lize, letos máme dvacet let, kdy jsem ten klub založil a když jsme poprvé postupovali, tak jsem říkal “byl bych rád, abychom si to alespoň na rok zkusili, protože první liga je první liga, budou tady jezdit špičkové týmy. vydrželi jsme tam šest let. Já bych si přál, abychom si to zase zkusili a nejen na rok, budeme dělat všechno proto, abychom byli důstojnými soupeři ligových klubů a lidé v Karviné si určitě zaslouží, máme krásný stadion, zaslouží si super fotbal a věřím tomu, že v té lize budeme konkurenceschopni.” 

Trenér Tomáš Hejdušek, který se mimochodem stal nejlepším trenérem druhé ligy v této sezoně, hodnotí cestu do první ligy takto:

Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná: "Vůbec to nebylo lehké. A kdo říká, že druhá liga nemá výkonnost, tak je to blbost tady jsou všechny zápasy těžké, ta soutěž byla vyrovnaná a po podzimu, kdyby mi někdo řekl, že my postoupíme z prvního místa, tak bych mu řekl, že je blázen, když jsme ztráceli šest bodů, ale v zimě se udělalo kus práce, kluci se semkli a na jaře vyběhl úplně jiný tým než na podzim. Celý ten rok byl v očekávání, já jsem trenér úplný nováček, jsem rád, že mi dalo vedení důvěru.  Já jsem většinou hrál o záchranu než o postup, takže já jsem za toto moc rád."

O tom jak bude vypadat složení prvoligového týmu a jestli ho i nadále povede Tomáš Hejdušek, se rozhodne v nejbližších dnech.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000037470/karvinsti-fotbaliste-oslavili-mistrovsky-titul-a-navrat-do-1-ligy-spolecne-s-fanousky