Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odbahnění jezera v zámeckém parku v Karviné pokračuje

  • Karviná,

V polovině srpna začala 2. etapa čištění jezera v zámeckém parku ve Fryštátě. Samotná realizace, která zahrnuje i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, potrvá do příštího roku.

Pokračující práce na odbahnění jezera v parku Boženy Němcové začaly v polovině srpna, a to kvůli výskytu zvláště chráněných druhů živočichů. Loni se až do prvního zámrazu stihlo odbahnit 70 procent vodní plochy.

Petr Vojtíšek, stavbyvedoucí: "V současné době je největší změna v umístění technologické odvodňovací linky, která již není za obchvatem, ale je u katastrálního úřadu na ploše zařízení staveniště.” 

Odbahnit celé jezero je v plánu během letošní etapě, zbývá třetina.

Petr Vojtíšek, stavbyvedoucí: "Další práce budou pokračovat, na konci září budou zahájeny práce na úpravě břehových hran ze štěrkových násypů, pravděpodobně 24. září by měly být zahájeny."

Hlavní práce na úpravě břehů budou probíhat na jižní straně jezera.

Petr Vojtíšek, stavbyvedoucí: "Teď v podstatě jak stojíme, to je výška koruny, bude se upravovat její sklon, bude se ohumusovávat a osazovat zeleň a zaseje tráva.” 
Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Tyto práce jsem začali, bychom zpříjemnili a zkulturnili prostředí, vyčistili jezero od bahna, zpevnili břehy štěrkem, spojili dva ostrovy, udělali nové molo u ostrovů, aby ten, kdo si zapůjčí lodičku si mohl udělat i výlet na tyto ostrůvky, také budujeme lávku, aby se tam dalo příjemně projít. Myslím, že tímto dostane tato lokalita nový impuls, protože návštěvníci parku budou moci využívat i tuto vodní plochu. Práce pokračují, zpoždění nejsou, takže bychom měli skončit příští rok tak, jak je plánováno.” 

Ve finále bude jezero opět vhodné ke koupání. Vysazeno bude zhruba 1700 stromů a 300 keřů.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail