Plážový POHO den přilákal ke Karvinskému moři návštěvníky z celého regionu. Užít si mohli nejen koupání, ale i aktivity v několika zónách podél celé pláže.
Petr Birklen, vedoucí programu POHO 2030: “Naším cílem je upozornit na to, že krajina a prostředí se postupně mění, je to díky procesu transformace a penězům, které přichází z EU a pevně doufáme, že to oživování bude pokračovat s těmi projekty, které tady přijdou.”
Jan Tabášek, vedoucí marketingu marketingu Moravskoslezské Investice a Development, a.s.: “POHO Den obsahoval aktivity na vodě například, lidé si mohli půjčit lodičky nebo powerboardy, byla připravena dětská zóna, tvůrčí dílny, bohatá gastro zóna, nechyběl DJ, ale i další aktivity, které si lidé mohli užít tady.”
anketa: návštěvníci akce: “My jsme si to užili perfektně. A hlavně děti.” "Jsme skákaly s holkama na mole a byla jsem na powerboardu.” "Je to tady dobré, jsme rádi, že tohle prostě Karviná pro nás dělá a jsou tady fajn lidi, za chvíli bude party, tak si to užijeme.” "Já jsem teď přišel, ale vypadá to tu dobře, těším se na party.”
Vladimír Kolek, náměstek primátora Karviné: "Mám radost z toho, že Karviňáci nepodlehli nástrahám počasí a zúčastnili se této akce. Já bych přál, aby tyto POHO Dny měly minimálně takovou tradici jako Hornické dny v Karviné. Za nás palec nahoru a děkujeme organizátorům, co se jim povedlo dnes."
Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK: "První POHO Den byl na Barboře, druhý na Gabriele a teď je to na Karvinském moři a je to v místě, kde kdysi probíhala těžba. My, jako MSK, chceme ukázat, že v rámci těchto prostor se dají dělat i kulturní a zábavní akce. Nechceme, aby tady jen nějaké haly nebo montovny, ale aby tady probíhal kulturní život. ¨Proto POHO Den, aby v rámci POHO 2030 se ukázalo, že i tohle jde."
Pohornická krajina se na několika místech současně oživuje postupně prostřednictvím strategických projektů.
Petr Birklen, vedoucí programu POHO 2030: “Často se mluví o projektu Eden Silesia, což má být velký projekt tady kousek na dole Darkov, který nabídne atrakce až pro 300 tisíc návštěvníků ročně, pak je to projekt Gabriela, kde vznikne velké komunitní centrum pro pořádání kulturních akcí, ale také s velmi zajímavou expozicí minulosti hornického života na Karvinsku a zároveň se otevřely prostředky na projekty externích žadatelů, kde je možné vybudovat cyklostezky, je možné postupně obnovovat krajinu a využití starých objektů, které dnes k ničemu neslouží a podobně."
Lidé se s projekty mohli na Karvinském moři seznámit a také s tvůrci projektů diskutovat o potřebnosti proměny krajiny i o její podobě.