Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

Karviná |  | Karvinský expres

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Během příštích dvou měsíců dojde k zásadní proměně prostranství, které místní pojmenovali U Brna. Tato plocha už výraznou revitalizaci potřebovala.


Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Letos už v zimních měsících tady začala probírka zeleně, v současné době dělá stavební firma demolici chodníku, takže si myslím, že tady vznikne pěkné místo ve městě a lidem se to bude líbit.”
Lukáš Křižánek, stavbyvedoucí: " V této době dochází k odstranění živičných podkladů, kdy se nakládá starý asfalt a odváží se na skládku, dochází i ke srovnání kufru, který je pod tímto asfaltem, kde bude docházet i k odvezení a dovezení nového kameniva. Následně budeme pokládat obrubníky, připraví se chráničky pro navedení elektroinstalace, kde tady vzniknou dva nové světelné body.”

Neodstraní se ale kompletně všechny chodníky. Ty které vedou k restauraci a obchodu zůstanou v původním stavu, jelikož nejsou na pozemcích města. Počítá se tady také k výměně mobiliáře a vysazení nových stromů, keřů a záhonů.

Lukáš Křižánek, stavbyvedoucí: "Budeme sadit stromy o obvodu 14-16 cm, jedná se především o malusy nebo-li jabloně, dojde k vytvoření dvou velkých trvalkových záhonů, kde se vysadí přibližně 1500 cibulovin a 500 kusů trvalek. Všechno bude v kameni, budeme se snažit, ať je to v následujících letech co nejméně náročné na údržbu.”

Revitalizace prostranství ulice Nedbalova začala o něco dříve. Na tuto proměnu získalo město finance z Nadace OKD. Správní rada rozdělila peníze z velké části mezi investiční projekty nekomerčního charakteru prostřednictvím nového nadačního programu Nadace OKD obcím.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "My jsme na prostranství ulice Nebalové získali peníze z Nadace OKD, tam jsme za to hodně vděčni, jsme rádi za to. Je to větší investiční akce, budou se tam dělat nová parkovací místa, to prostranství je rozlehlejší."

V současné době se připravují podklady k revitalizace prostranství U Skleníku. Chodníky jsou už zastaralé a parkovací plochy nevyhovující. I tady to místo bude zkrášleno a to už zřejmě v příštím roce. Návrhy na revitalizaci přicházejí i z podnětů občanů.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Některá přání nelze bohužel splnit, některá přání se dají řešit, Někdy jsou ale lidé netrpěliví, protože když se domluvíme, že budeme dělat revitalizace veřejného prostranství, tak to neznamená, že zítra přijede bagr a je to schopen udělat. To znamená přípravná práce, projektová dokumentace, veškerá povolování, někdy přeložky sítí a to je otázka dvou let a teprve pak, pokud na to získáme finanční prostředky případně našetříme v našem rozpočtu, tak teprve pak může ta samotná realizace nastat.”

V minulosti ž došlo k úpravě veřejného prostranství například U Permonu nebo v centru města u Prioru.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné modernizují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

14. května 2024 16:39 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu prostranství Gagarinova náměstí a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 13:54, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

V Karviné se konalo Mistrovství Moravy v bench pressu, skvělé výkony předvedly i dívky

V tělocvičně Střední školy techniky a služeb se uskutečnil 1. ročník Mistrovství Moravy v disciplíně bench press. Soutěž byla určena mladým lidem od 14 do 23 let a účastnily se jí i dívky.

Na Masarykově náměstí se konal Karvinský plenér u kašny

Masarykovo náměstí v Karviné po dlouhých letech opět ožilo plenérem. Mladí umělci napříč školami tady před zraky kolemjdoucích lidí kreslili uhlem na malířských stojanech umístěných u kašny.

Knihovna pasovala předškoláky z MŠ Petřvaldská

Havířovská knihovna celoročně připravuje vzdělávací programy i pro děti z mateřských škol. Závěrečným rozloučením bylo pasování předškoláků.

Radnice v Havířově úřadovala opět na náměstí, lidem představila novou komunikační aplikaci

Pokud chce havířovský magistrát prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Složky IZS si vyzkoušely, jak postupovat při spuštění traumaplánu v havířovské nemocnici

Kraj každým rokem vybere jednu nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Městští strážníci uspořádali pro děti akci Hokejbal proti drogám

V Karviné se uskutečnila pro děti a mládež preventivní akce nazvaná Hokejbal proti drogám. Kromě sportovního vyžití na ně čekala prezentace o škodlivosti drog.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě
Vydáno 18. května 2024 9:39, Karviná, Monika Danková
V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Během příštích dvou měsíců dojde k zásadní proměně prostranství, které místní pojmenovali U Brna. Tato plocha už výraznou revitalizaci potřebovala.


Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Letos už v zimních měsících tady začala probírka zeleně, v současné době dělá stavební firma demolici chodníku, takže si myslím, že tady vznikne pěkné místo ve městě a lidem se to bude líbit.”
Lukáš Křižánek, stavbyvedoucí: " V této době dochází k odstranění živičných podkladů, kdy se nakládá starý asfalt a odváží se na skládku, dochází i ke srovnání kufru, který je pod tímto asfaltem, kde bude docházet i k odvezení a dovezení nového kameniva. Následně budeme pokládat obrubníky, připraví se chráničky pro navedení elektroinstalace, kde tady vzniknou dva nové světelné body.”

Neodstraní se ale kompletně všechny chodníky. Ty které vedou k restauraci a obchodu zůstanou v původním stavu, jelikož nejsou na pozemcích města. Počítá se tady také k výměně mobiliáře a vysazení nových stromů, keřů a záhonů.

Lukáš Křižánek, stavbyvedoucí: "Budeme sadit stromy o obvodu 14-16 cm, jedná se především o malusy nebo-li jabloně, dojde k vytvoření dvou velkých trvalkových záhonů, kde se vysadí přibližně 1500 cibulovin a 500 kusů trvalek. Všechno bude v kameni, budeme se snažit, ať je to v následujících letech co nejméně náročné na údržbu.”

Revitalizace prostranství ulice Nedbalova začala o něco dříve. Na tuto proměnu získalo město finance z Nadace OKD. Správní rada rozdělila peníze z velké části mezi investiční projekty nekomerčního charakteru prostřednictvím nového nadačního programu Nadace OKD obcím.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "My jsme na prostranství ulice Nebalové získali peníze z Nadace OKD, tam jsme za to hodně vděčni, jsme rádi za to. Je to větší investiční akce, budou se tam dělat nová parkovací místa, to prostranství je rozlehlejší."

V současné době se připravují podklady k revitalizace prostranství U Skleníku. Chodníky jsou už zastaralé a parkovací plochy nevyhovující. I tady to místo bude zkrášleno a to už zřejmě v příštím roce. Návrhy na revitalizaci přicházejí i z podnětů občanů.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Některá přání nelze bohužel splnit, některá přání se dají řešit, Někdy jsou ale lidé netrpěliví, protože když se domluvíme, že budeme dělat revitalizace veřejného prostranství, tak to neznamená, že zítra přijede bagr a je to schopen udělat. To znamená přípravná práce, projektová dokumentace, veškerá povolování, někdy přeložky sítí a to je otázka dvou let a teprve pak, pokud na to získáme finanční prostředky případně našetříme v našem rozpočtu, tak teprve pak může ta samotná realizace nastat.”

V minulosti ž došlo k úpravě veřejného prostranství například U Permonu nebo v centru města u Prioru.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000042984/v-karvine-zkrasluji-dalsi-verejna-prostranstvi-promenou-projde-nekolik-mist-ve-meste