Projekt Technika nás baví, který klade důraz hlavně na kreativní a hravý přístup,je určen žákům 2. stupně základních škol. Bude zaměřený především na stavebnictví a elektroprofese.
Věra Palková, náměstkyně hejtmana MS kraje pro oblast školství: "Hlavní přínos tohoto projektu je, že je směřován na základní školy a na technické obory. Přináší velmi hravou, interaktivní a tvůrčí formou děti k tomu, že objevují svět techniky i to, že tahle oblast by pro ně mohla být velmi zajímavá a přitažlivá a že by se jí mohly věnovat ve své profesi během celého života."
Evropská unie poskytla na tento projekt 13 mil. korun. Ty sloužily k zařízení tvůrčích dílen, vybavení učeben a přípravě celé řady zajímavých aktivit, které pro žáky na tento a příští školní rok přichystala Agentura pro regionální rozvoj.
Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj: "Hlavními aktivitami projektu jsou workshopy, třídenní výjezdy do Jeseníků či do Beskyd, kde si děti všechno odzkouší přímo vlastníma rukama. Další důležitou aktivitou jsou exkurze. Děti vozíme do různých podniků, kde mohou získat zaměstnání, děti mají možnost zjistit si, jaké povolání se nabízí, jaké jsou na trhu, mnohdy to vidí a slyší poprvé."
Do projektu se zapojila i karvinská základní škola Borovského.
Libor Stáňa, ředitel školy: "Smysl projektu vidím v tom, že ta našemládež ovládá perfektně počítače, umí mailovat, ovládá telefony, alekdyž přijdeme do dílny, tak někdyje opravdu problém přibít hřebík, pověsit obrázek, věci, které v životě budou potřebovat. Proto jsme přivítali projekt, který se soustředí na tyto věci, mauální, zručnost."
Prvním úkolem v projektu je vytvoření modelu auta podle vlastního návrhu do konce roku. Na stavbu dostala škola materiál i nářadí. Díky projektům jako je tento, drží základní školy v regionu krok s moderními trendy ve výuce a pomáhají zviditelnit obory, o které poslední dobou žáci nejevili velký zájem.