Svůj čas investují do vzdělání s jediným cílem, a to mít co nejširší rozhled a uplatnit své vědomosti v budoucím zaměstnání. Aby si už během studia udělali studenti obchodně podnikatelské fakulty obrázek o tom, jak vypadá současná situace, na co se mají zaměřit především a jak jsou důležité jazyky nebo praxe, zorganizovala pro ně organizace AIESEC Veletrh pracovních příležitostí Kariéra OPF 2012.
Jindřich Haluska, organizátor veletrhu, student OPF: "Je to taková konfrtontace reálného života v byznysu se studentským životem, na co si mají dávat pozor a jak se uplatnit na konci studia."
Studentům veltrh nabídl worshopy panelovou diskusi nebo osobností testy. Mohli se také dozvědět i informace o firmách, které na veletrhu studentům nabízeli praxi.
Jiří Doucha, zástupce firmy: "Každý student se může věnovat tomu, co je mu bližší, jaký obor studuje, ať je to marketing, Age art, samotné finance specialista a podobně. Někdo u nás je na praxi celou vysokou školu, někod je u nás dva tři roky a pak jde do bankovní sféry atd."
A jak studenti vidí svou šanci po skončení studia?
Anketa, studenti: "Já sobně to vidím skepticky, protože momentálně víme, že naše univerzita nám nedává tolik praktických znalostí co všude jinde v zahraničí, například v Německu, kde mají týden praxe a týden výuky." "Já to vidím celkem otpimisticky, já se zabývám mimoškolními aktivitami, takže už mám nějaké zkušenosti a úplně se toho nebojím, třeba vyjet i do zahraničí, když nebude možnost tady v našem regionu." "Já bych chtěl nějaké internetové podnikání, protože to uplatnění je složité najít u nás." "Po skončení školy to vidím na založení firmy, jednoznančně, se zkušenostmi, které mi dá tahle škola." "Doufám, že získám mnoho zkušeností, potom uvidím, jak s nimi naložím, doufám, že to bude dobré." "Já se sanžím být věčný optimista, tak to vidím optimisticky, tak doufám, že se vše podaří."