Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci ADRY docházejí v Karviné za seniory

  • Karviná,

Po čtyřech dobrovolnických programech rozjíždí humanitární organizace ADRA v Karviné další ze svých programů. Tentokrát se hledají dobrovolníci, kteří by rádi trávili čas se seniory, kteří jsou osamělí. Navštěvovali by je doma, chodili na procházky nebo si s nimi jen tak povídali.

Dobrovolníci domů. Takový je název nového programu, který jako v pořadí pátý zavádí humanitární organizace ADRA v Karviné. Úspěšně už dobrovolníci pomáhají v nemocnici, Novém domově, Heřmánku a charitativním a sociálním šatníku. Nyní jsou zapotřebí další. Ti, kteří by rádi docházeli za seniory domů.

Hana Čadová, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Havířov : “Jsme velice rádi, že tento program podporuje Nadace Táni Kuchařové a jedná se o to, že chceme nabídnout seniorům osamělým,kteří jsou doma dobrovolníka, aby spolu mohli trávit volný čas.”

Mezi dobrovolníky patří i Andrea Šenkýřová, která je i zároveň i jejich koordinátorkou.

Andrea Šenkýřová, koordinátorka dobrovolníků v Karviné: “Ten senior se nebude cítit osamělý, určitě se bude těšit že třeba každou středu za ním přijde ten dobrovolník, že si s ním popovídá, že bude mít pro co žít.”

Sociální odbor karvinského magistrátu tuto aktivitu vítá a ADŘE pomáhá hledat zájemce z řad seniorů. Dobrovolníků je ale zatím málo. První zájemci, kteří see už přihlásili, prošli důležitým školením. Další zájemci e mohou hlásit na čísle 736673382.
MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

hotel DAKOL
Petrovice u Karviné
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků