Dobrovolníci ADRY docházejí v Karviné za seniory

  • 29. května 2015,
  • 12:21,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Po čtyřech dobrovolnických programech rozjíždí humanitární organizace ADRA v Karviné další ze svých programů. Tentokrát se hledají dobrovolníci, kteří by rádi trávili čas se seniory, kteří jsou osamělí. Navštěvovali by je doma, chodili na procházky nebo si s nimi jen tak povídali.

Reklama

Dobrovolníci domů. Takový je název nového programu, který jako v pořadí pátý zavádí humanitární organizace ADRA v Karviné. Úspěšně už dobrovolníci pomáhají v nemocnici, Novém domově, Heřmánku a charitativním a sociálním šatníku. Nyní jsou zapotřebí další. Ti, kteří by rádi docházeli za seniory domů.

Hana Čadová, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Havířov : “Jsme velice rádi, že tento program podporuje Nadace Táni Kuchařové a jedná se o to, že chceme nabídnout seniorům osamělým,kteří jsou doma dobrovolníka, aby spolu mohli trávit volný čas.”

Mezi dobrovolníky patří i Andrea Šenkýřová, která je i zároveň i jejich koordinátorkou.

Andrea Šenkýřová, koordinátorka dobrovolníků v Karviné: “Ten senior se nebude cítit osamělý, určitě se bude těšit že třeba každou středu za ním přijde ten dobrovolník, že si s ním popovídá, že bude mít pro co žít.”

Sociální odbor karvinského magistrátu tuto aktivitu vítá a ADŘE pomáhá hledat zájemce z řad seniorů. Dobrovolníků je ale zatím málo. První zájemci, kteří see už přihlásili, prošli důležitým školením. Další zájemci e mohou hlásit na čísle 736673382.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu