Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné otevřeli téma duševních chorob

  • Karviná,

Karvinská obecně prospěšná společnost Unika Centrum uspořádala pro širokou i odbornou veřejnost Den pro duševní zdraví. Smyslem bylo všem zúčastněným přiblížit známé psychické nemoci, jejich projevy a také upozornit na to, že duševně nemocných není třeba se za každou cenu obávat.

Karvinská společnost Unika centrum začala nově pro lidi s duševním onemocněním nabízet své služby. Uspořádala proto v místní regionální knihovně speciální den pro duševní zdraví, jehož se zúčastnili nejen odborníci, kteří se duševními chorobami zabývají nebo přicházejí do styku s takto nemocnými klienty, ale i široká veřejnost, kterou právě takové téma zajímá.

David Jelínek, ředitel obecně prospěšné společnosti Unika centrum: “Smyslem je upozornit na to, že tady mezi námi jsou lidé s duševním onemocněním a toto téma duševním nemocí je stále aktuální. Měli bychom se naučit respektovat tyto lidi a neodsuzovat je, protože nikdo z nás neví, kdy takto onemocní.“

Po celý den se konaly besedy a přednášky s různými lékaři. Jedním z nich byla i lékařka z oboru psychiatrie Pavla Prašivková, která přednášela na téma Nebojme se lidí s duševním onemocněním.

Pavla Prašivková, psychiatr: „ Pacienti s duševním onemocněním jsou v dnešní době stigmatizováni, jsou označkováni a poté vyčleňováni ze společnosti, tato přednáška má přiblížit ty diagnózy, že ne všichni pacienti jsou agresivní, jaké je to veřejné mínění a aby se jich veřejnost nebála.”

V literárním salónku knihovny byl připraven doprovodný program pro děti i dospělé v podobě tvůrčích dílen.Ve vestibulu knihovny byly také vystaveny výtvarné práce, které tvořily právě lidé s duševním onemocněním.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy