Karviňáci jsou velmi nadaní a učenliví tanečníci a i když je pro nás Čechy typická na zábavách spíše klasická polka, za své taneční kreace „ala" irské tance se vůbec nemuseli stydět. Stačilo pár instrukcí zkušené lektorky a na tradiční irské párty v restauraci Štěrba nebylo k hnutí.
Anketa, účastníci party: 1. "Špica, bomba, nemá to chybu." 2. "Kdyby nás vzali do sboru, my jsme úplně hvězdy." Co na tom bylo nejtěžší? "Pamatovat si šechy ty prvky za sebou."
Josef Grim, organizátor: "Velké překvapení je, že ta naše představa o výuce irských tanců se perfektně naplňuje, protože jsme nečekali takový zájem, že tolik lidí se rozhodně jít zkusit irské tance si zatančit, tak to je paráda."
Petr Juras, náměstek primátora: "Svatý Patrik je pouze v Irsku a v Karviné, a to je to výjimečné. Je tady velký ohlas, je tady narváno."
Na výuku si pořadatelé pozvali skutečné odborníky.
Josef Grim, organizátor: "Jsou to členové skupiny irského tance z Olomouce Fiach bán, to je „létající krkavec", jak jsem se dozvěděl."
Anna Novosadová, lektorka irských tanců: "Učila jsem dvakrát irské tance a jednou skotské tradiční tance. Většinou musíme naučit nejzákladnější kroky, které na to potřebují, aby si ten tanec mohli zatancovat, což probíhá v průběhu té výuky a mezitím jim vysvětlíme i ty figury a oni si ten tanec vyzkouší přímo na hudbu. Lidem se to hodně líbí, protože si to můžou na vlastní kůži vyzkoušet a myslím si, že je to docela zábava."
Na párty nechyběla ani jedna nejlepších českých tanečních skupin- Galtish z Ostravy.
Josef Grim, organizátor: "Oni nás provázejí již potřetí na irských dnech a zase si připravili úplně něco nového, takže nezklamali a oni tu atmosféru vytáhnou nahoru."
Kromě Galtish pak vystoupily i další skupiny a všichni se skvěle postarali a dobrou atmosféru a skvělou zábavu.