Dentální hygienisté se zaměřili na školáky

  • 12:45,
  • Karviná ,

V těchto dnech se děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji seznamují se správnou ústní hygienou. S dětmi hovoří přímo dentální hygienisté, kteří jim ukazují správnou techniku čištění zubů a učí je, co všechno dělat, aby předešly zubním kazům. My jsme natáčeli v karvinské Základní škole U Lesa.

Správné návyky ústní hygieny si děti budují už v raném dětství. Tedy - měly by. Záleží na rodičích, jak a jestli je ke správnému čištění zubů vedou. V mateřských a základních školách v celém MSK se právě v těchto dnech setkávají s dětmi dentální hygienisté a snaží se jim vysvětlit a ukázat, jak předejít zubním kazům a to v rámci projektu Zdravý zoubek nebolí.

Andrea Pěgřimočová, dentální hygienistka: “Aby si vyčistily správně mezizubní prostory, krčkovou oblast a potom klasickým kartáčkem stačí stírání a to z dásně na zuby.”

Podle zjištění děti mnohdy neumí ani kartáček správně držet v ruce, neznají mezizubní pomůcky. Projekt Zdravý zoubek nebolí jim má v tomto pomoct.

Edita Lukasíková, koordinátorka projektu: “Cílem projektu je naučit děti správné ústní hygieně, jak se starat zoubky, čemu se vyhnout, jaké ústní pomůcky používat.”

Anketa: “K zubaři chodím pořád, protože mi taťka každý den kontroluje zuby.” “Já jsem si čistil zuby špatně teď si budu určitě čistit dobře.”

Součástí projektu Zdravý zoubek nebolí je fotosoutěž O nejhezčí dětský úsměv, kde tři výherci získají věcné dárky. Formulář soutěže, která probíhá do konce března, najdete na stránkách projektu.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků