Dentální hygienisté se zaměřili na školáky

  • 16. února 2016,
  • 12:45,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V těchto dnech se děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji seznamují se správnou ústní hygienou. S dětmi hovoří přímo dentální hygienisté, kteří jim ukazují správnou techniku čištění zubů a učí je, co všechno dělat, aby předešly zubním kazům. My jsme natáčeli v karvinské Základní škole U Lesa.

Reklama

Správné návyky ústní hygieny si děti budují už v raném dětství. Tedy - měly by. Záleží na rodičích, jak a jestli je ke správnému čištění zubů vedou. V mateřských a základních školách v celém MSK se právě v těchto dnech setkávají s dětmi dentální hygienisté a snaží se jim vysvětlit a ukázat, jak předejít zubním kazům a to v rámci projektu Zdravý zoubek nebolí.

Andrea Pěgřimočová, dentální hygienistka: “Aby si vyčistily správně mezizubní prostory, krčkovou oblast a potom klasickým kartáčkem stačí stírání a to z dásně na zuby.”

Podle zjištění děti mnohdy neumí ani kartáček správně držet v ruce, neznají mezizubní pomůcky. Projekt Zdravý zoubek nebolí jim má v tomto pomoct.

Edita Lukasíková, koordinátorka projektu: “Cílem projektu je naučit děti správné ústní hygieně, jak se starat zoubky, čemu se vyhnout, jaké ústní pomůcky používat.”

Anketa: “K zubaři chodím pořád, protože mi taťka každý den kontroluje zuby.” “Já jsem si čistil zuby špatně teď si budu určitě čistit dobře.”

Součástí projektu Zdravý zoubek nebolí je fotosoutěž O nejhezčí dětský úsměv, kde tři výherci získají věcné dárky. Formulář soutěže, která probíhá do konce března, najdete na stránkách projektu.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu