Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolním Benešově se konal Excelent cup 2016

  • Karviná,

Už popáté hostil Dolní Benešov první březnovou sobotu začínající i pokročilé mažoretky z celé České republiky. Porotě i divákům se v nepostupové soutěži Excelent cup předvedlo přes osm set děvčat v několika soutěžních kategoriích.

5. ročník nepostupové soutěže Excelent cup přilákal do Dolního Benešova rekordní počet začínajících i pokročilých mažoretek, které se na pódiu předvedly porotě i divákům v kategoriích sólo, duo, trio mini a velké formace.

Michaela Kristová, pořadatelka a vedoucí mažoretkové skupiny Excelent: “Letos máme osm set účastníků a soutěží ve čtyřech věkových kategoriích:”

anketa, soutěžící: “Měly jsme velkou trému, protože mě nešlo to tleskání.” “Já jsem neměla trému a myslím, že se nám to povedlo.” ”Loni jsme byli třetí a letos budeme první.”

Viktor Štefek, ředitel kulturního domu: “Jsem velice rád, že tu máme naše mažoretky, že se pořádají tyto akce. Kulturní dům je úplně plný a to je naším cílem, to je to, proč to děláme.”

Martin Štefek, starosta: “Já doufám, že se pořád najdu lidi, kteří to budou chtít dělat a šířit slávu Dolního Benešova, potažmo Hlučínska.”

Soutěž byla zpestřena i vystoupením několika skupin maminek, které našly odvahu a předvedly stejně jako jejich dcery, své natrénované sestavy.

Šárka Kolébalová, Andrianky Ostrava: “Holky jsou taky z toho nadšené že nás viděly, bylo to naše první vystoupení.”

Porota bedlivě sledovala každý detail pohybu, choreografii i práci s náčiním soutěžících.

Eva Dudová, porotkyně: “U začátečníků je opravdu trochu třeba přihmouřit oko.”

Na ty nejlepší mažoretky i skupiny čekaly v každé vyhlášené kategori medaile il krásné poháry.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy