Baletní vystoupení v podání dětí z baletního studia při Městském domě kultury a dětí ze ZUŠ na Sokolské ulici v Ostravě přilákalo do městského domu kultury plný sál lidí. Nádherné představení, které bylo rozděleno na dvě části, se dětem ve věku od 4 do 16 let opravdu povedlo a sklidily za něj zasloužený potlesk.
Terezie Dudová, baletní pedagog: „V první části programu se představily jak děti z Karviné tak z Orlové v jednotlivých tanečních číslech, v druhé části děti představily balet Labutí jezero. V té první části se jednalo o jednotlivé tanečky jako například Skála nebo Ohýnek, se kterými děti vystupovaly na mezinárodní baletní soutěži v Aši, kde náš jeden tanečník získal první místo. Labutí jezero bylo upraveno pro děti a myslím, že to bylo zajímavé."
Na představení trénovaly děti půl roku. Terezie Dudová, baletní pedagog: „Začínáme se špičkovou technikou, to znamená, že děti mají špičky a je to pro ně těžké. Nicméně je to náročné hlavně pro rodiče, protože oni své děti musí přivézt na baletní trénink, počkat, odvézt a je to i několikrát do týdne."
Trenérka baletu Terezie Dudová se baletu věnuje téměř 15 let. Nejdříve učila na ZUŠ Bedřicha Smetany a nově založila baletní studio, které funguje teprve rok. Terezie Dudová, baletní pedagog: „Učím děti od 4 let a ty to mají jako rytmiku, cvičení na zpevnění zad, svalových partií, aby se naučily správně chodit, a posléze je potom dělíme na lidový tanec, moderní tanec nebo klasický tanec. Na špičkách začínám většinou s dětmi od 10 let, záleží na talentu a píli, někdy se začíná dřív a jindy později, záleží na individuálním přístupu. Na to, že děti mají tréninky dvakrát až třikrát do týdne, jsem maximálně spokojená."
Anketa, baletky: 1. „Na pohled to vypadá lehké, ale mě baví i ta dřina, stojí to za to, když se to člověk naučí. 2. Už jsem se dostala na konzervatoř, takže vystuduji a potom bych chtěla někam do pražského divadla, takové mám plány dopředu." 3. „Můžu se odvázat a vyjádřit své pocity. Je to těžké na pohled, ale když se do toho vžiji, tak to zase není tak těžké. Mně se na baletkách líbí, že mají krásné ruce, stojí krásně na špičkách a mají nohy vysoko." 4. „Balet jsem si vybrala jako koníček, baví mě to, je to zábavné. Na špičkách není těžké tancovat, když se to člověk naučí." 5. „Mně se na baletu líbí, že umí vyjádřit pocity. Vybrala jsem si ho proto, že se mi zdá těžký, ale pak, jak se ho naučím, je to takové volné."
O balet mají sice převážně zájem děvčata, ale najdou se také chlapci, v Karviné do baletu chodí chlapců pět.