Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovští strážníci mají nové spoutávací pásy

  • Orlová,

Orlovští strážníci mají k dispozici nové vybavení. Tím je slovenský donucovací prostředek Lapaj, který umožní účinně zasáhnout proti případným agresorům. Používají ho například také letušky na palubách letadel. Orlovští strážníci jsou zatím prvními v republice, kteří budou tímto zařízením disponovat.

V tělocvičně orlovských strážníků se testuje nový donucovací prostředek, který má pomoci rychle a účinně znemožnit případným agresorům v ohrožování okolí. Slovenský prostředek Lapaj teď bude také v orlovských ulicích zajišťovat pořádek. V čem spočívá jeho účinnost?

“Hlavní výhoda Lapaje je v rychlosti, efektivnosti a bezpečnosti pro obě dvě strany při zákroku. Protože obrovským problémem v dnešní době je brutalita jak na straně pachatelů, tak ale někdy i na straně bezpečnostních pracovníků, vysvětluje Roman Hrubý, tvůrce prostředku Lapaj.

Lapaj už používá například slovenská policie, mají ho také na palubách některých letadel od Koreje až po Španělsko a samozřejmě i soukromé bezpečnostní služby. Manipulace s ním je jednoduchá a také bezpečná.

“Dneska se bohužel setkáváme se spoustou nemocných lidí, ať už jsou nakažení žloutenkou a ten kontakt s takovým člověkem je potom nebezpečný. Tak právě k tomu slouží ten Lapaj, aby se člověk vyhnul přímému kontaktu s agresorem,” říká

Orlovští strážníci loni zasahovali u osmi tisíc sedmi set dvaceti tří přestupků, v některých případech museli použít hmaty, chvaty a také služební pouta a slzotvorné prostředky.

“V loňském roce jsme použili ve sto osmdesáti případech donucovací prostředky a my se snažíme najít takový prostředek, který zabezpečí ochranu strážníka v co největší míře a také ochrání případného pachatele,” říká Roma Galia, velitel MP Orlová.

Spoutávací pás nebude nahrazovat žádný z donucovacích prostředků, pouze je doplní. Do jednoho roku by strážníci měli mít Lapaj ve všech služebních vozech městské policie.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 90 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků