Orlovští strážníci mají nové spoutávací pásy

  • 12:06,
  • Orlová,

Orlovští strážníci mají k dispozici nové vybavení. Tím je slovenský donucovací prostředek Lapaj, který umožní účinně zasáhnout proti případným agresorům. Používají ho například také letušky na palubách letadel. Orlovští strážníci jsou zatím prvními v republice, kteří budou tímto zařízením disponovat.

V tělocvičně orlovských strážníků se testuje nový donucovací prostředek, který má pomoci rychle a účinně znemožnit případným agresorům v ohrožování okolí. Slovenský prostředek Lapaj teď bude také v orlovských ulicích zajišťovat pořádek. V čem spočívá jeho účinnost?

“Hlavní výhoda Lapaje je v rychlosti, efektivnosti a bezpečnosti pro obě dvě strany při zákroku. Protože obrovským problémem v dnešní době je brutalita jak na straně pachatelů, tak ale někdy i na straně bezpečnostních pracovníků, vysvětluje Roman Hrubý, tvůrce prostředku Lapaj.

Lapaj už používá například slovenská policie, mají ho také na palubách některých letadel od Koreje až po Španělsko a samozřejmě i soukromé bezpečnostní služby. Manipulace s ním je jednoduchá a také bezpečná.

“Dneska se bohužel setkáváme se spoustou nemocných lidí, ať už jsou nakažení žloutenkou a ten kontakt s takovým člověkem je potom nebezpečný. Tak právě k tomu slouží ten Lapaj, aby se člověk vyhnul přímému kontaktu s agresorem,” říká

Orlovští strážníci loni zasahovali u osmi tisíc sedmi set dvaceti tří přestupků, v některých případech museli použít hmaty, chvaty a také služební pouta a slzotvorné prostředky.

“V loňském roce jsme použili ve sto osmdesáti případech donucovací prostředky a my se snažíme najít takový prostředek, který zabezpečí ochranu strážníka v co největší míře a také ochrání případného pachatele,” říká Roma Galia, velitel MP Orlová.

Spoutávací pás nebude nahrazovat žádný z donucovacích prostředků, pouze je doplní. Do jednoho roku by strážníci měli mít Lapaj ve všech služebních vozech městské policie.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 21.11. 12:25
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 21.11. 12:25
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 21.11. 12:25
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků