Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dům seniorů Pohoda otevřel dveře veřejnosti

  • Orlová,

V Domě seniorů Pohoda otevřeli dveře veřejnosti. V rámci Týdne sociálních služeb se mohli zájemci přijít podívat, jak to v zařízení funguje, co může klientům nabídnout a také jak v něm probíhá všední život. Byli jsme se tam podívat i my a to zrovna, když se klienti věnovali kreativní činnosti.

Co všechno Dům seniorů Pohoda svým klientům nabízí, v jakém žijí prostředí a kolektivu a také jak se dům o klienty stará, to vše si mohli přijít zjistit zájemci v rámci dne otevřených dveří, který proběhl v rámci celorepublikového týdne sociálních služeb.

"Mohli si projít to co je nejvíce zajímá. To znamená hlavně pokoje, protože naše zařízení má skutečně jen jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s tím, že návštěvy tady máme denní, v podstatě neomezené. Vidí, jak vypadá jídelna, jak vypadají kulturní místnosti, co všechno se zde dokáže dělat," přibližuje ředitelka Domu seniorů Pohoda Naděžda Kubalová.

My jsme na prohlídku přišli ve chvíli, kdy se začali připravovat už vánoční ozdoby, to vše proto, že se letos chce orlovský dům kultury přihlásit do Guinessovy knihy rekordů s největším počtem nasbíraných vánočních ozdob. Klienti si takovouto činnost opravdu užívali, ostatně jako všechno v tomto zařízení, jak nám prozradila Rozálie Martinovičová, která v Domě žije už od jeho vzniku.

"Dopoledne po snídani cvičíme každý den, teď nacvičujeme ty múzy, viděl jste, že jsme dělali obrazy, teď děláme vánoce už pomalu, protože nás je na to málo. Co čtrnáct dnů máme zpívání, každé úterý k nám chodí dobrovolnice, se kterou také cvičíme," říká Rozálie Martinovičová.

"Kromě toho, že tady mají stálé bydlení, tak jim také zajišťujeme stravu ale i aktivizační činnosti, stejně tak i ošetřovatelskou péči. S paní terapeutkou lidé cvičí, dělají různé výtvory ať už výtvarné, pracovní ale samozřejmě chodí i mezi ostatní naši populaci do prostředí města Orlové," přibližuje ředitelka Naděžda Kubalová.

Jak už klientka domu prozradila, nyní se klienti věnují nácviku na Orlovské múzy, tato akce sdružuje různá sociální zařízení, která vystoupí se svým programem, ten nejlepší zvítězí. V rámci této akce vystoupí i klienti z Pohody, tak jim držme palce, ať své vystoupení zdárně nacvičí.

Nahlásit chybu


K tématu
Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail